Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ELEKTROMOBILNOŚĆ

AUTO XIAOMI Z OLBRZYMIM ZAINTERESOWANIEM

AUTO XIAOMI
źródło: Xiaomi

W ciągu 24 godzin od rozpoczęcia przedsprzedaży Xiaomi zarejestrowała 88 898 zamówień na elektryczny SU7. Akcje spółki w Hong Kongu podrożały o 9%. W tym roku w Chinach ma być sprzedanych około 8 milionów samochodów elektrycznych.

Chętnych kusi m.in. cena. Za auto trzeba zapłacić 216 tys. juanów, czyli około 119 tys. zł. Trzeba jednak się uzbroić w cierpliwość. Xiaomi już na swojej stronie informuje potencjalnych nabywców, że dostawa samochodu potrwa od czterech do siedmiu miesięcy.

CZYTAJ TEŻ: WRÓCIŁ VAT NA ŻYWNOŚĆ, NIŻSZA STAWKA U KOSMETYCZKI

Na podstawie własnych analiz agencja Reuters szacuje, że standardowy model dotrze do klientów w ciągu 18-21 tygodni. W przypadku najdroższego modelu, wycenionego na 300 tys. juanów, dostawa może potrwać nawet ponad pół roku.

Samochód elektryczny SU7 jest pierwszym pojazdem wyprodukowanym przez Xiaomi. Rynek „elektryków” jest trudny dla nowych graczy. Jednak, jak zauważają analitycy cytowani przez agencję, Xiaomi ma o wiele głębsze kieszenie niż większość startupów. Przewagę firmie daje też doświadczenie w produkcji smartfonów. Dzięki niemu łatwiej konstruować jej inteligentne deski rozdzielcze. A to jest z kolei gadżet, który cenią sobie chińscy klienci.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

AUTO XIAOMI Z OLBRZYMIM ZAINTERESOWANIEM

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy czeka nas szok cenowy w stawkach za energię rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Wojciechem Jakóbikiem, redaktorem naczelnym biznesalert.pl.

EUROPA

Właściciel sieci sklepów Żabka, amerykański fundusz CVC Capital Partners ogłosił zamiar wejścia na giełdę w Amsterdamie. Oferta ma objąć akcje nowej emisji – cel...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak rozliczyć zyski z inwestycji kapitałowych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Piotrem Juszczykiem, gł. doradcą podatkowym w inFakcie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy rozbudowa lotnisk Chopina oraz Modlin ma sens i czy może ona zastąpić powstanie CPK, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem...