Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

UE

NIEZASZCZEPIENI NIE ZJEŻDŻAJĄ

Rząd Austrii chce w tym roku zapewnić turystom bezpieczny sezon zimowy. W tym celu alpejski kraj zastosuje na swoich stokach narciarskich tzw. zasadę 3G z niemieckiego geimpft, genesen, getestet – zaszczepiony, wyzdrowiały, przetestowany.
Osoby niezaszczepione muszą liczyć się z utrudnieniami.

NIEZASZCZEPIENI NIE ZJEŻDŻAJĄ
FOT.: Mati Mango / Pexels

Zgodnie z zasadą 3G operatorzy kolejek linowych mogą przewozić tylko osoby, które zostały zaszczepione przeciw COVID-19, przetestowane na obecność koronawirusa lub wyzdrowiałe – ogłosił rząd w Wiedniu. Przepisy dotyczące odległości i ograniczenia przepustowości nie będą miały zastosowania do wyciągów narciarskich, ale obowiązkowe maseczki medyczne FFP2 już tak. Jeśli zwiększy się zapełnienie oddziałów intensywnej terapii pacjentami chorymi na Covid-19, zaostrzone zostaną przepisy dotyczące niezaszczepionych amatorów sportów zimowych.

Niemiecka telewizja ARD zauważa, że na razie nie wiadomo, w jaki sposób zasada 3G ma być kontrolowana w kolejkach linowych, bez tworzenia się długich kolejek. Wciąż trwają prace nad rozwiązaniem tego problemu.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

NIEZASZCZEPIENI NIE ZJEŻDŻAJĄ

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

AZJA

Producenci samochodów obawiają się kolejnych blokad covidowych w Chinach.

AZJA

Przedłużające się lockdowny w Chinach doprowadziły w weekend do największych protestów społecznych od masakry na placu Tiananmen w 1989 roku.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O intensyfikacji sygnałów o możliwości nadejścia recesji w europejskiej gospodarce rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesor Moniką Köppl-Turyną z Instytutu Badań Ekonomicznych EcoAustria.

POLSKA

Nocleg nad morzem droższy nawet o 50% niż w poprzednim sezonie.

%d bloggers like this: