Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

ŚWIAT

AUCHAN I LEROY MERLIN ZOSTAJĄ W ROSJI

Od 24 lutego, czyli od inwazji na Ukrainę, z Rosji wycofało się lub zawiesiło tam działalność już ponad 450 światowych firm – podliczył uniwersytet Yale.

AUCHAN I LEROY MERLIN ZOSTAJĄ W ROSJI

Z Rosji nie zamierzają natomiast wycofywać się sieci handlowe Auchan, Decathlon i Leroy Merlin – należące do francuskiej rodziny Mulliez.
W wywiadzie dla dziennika „Le Journal du Dimanche” Yves Claude, dyrektor generalny Auchan pierwszy raz publicznie odniósł się do krytyki kontynuowania działalności w Rosji.

  • To nie jest łatwa decyzja, ale jestem przekonany, że jest to decyzja słuszna. Wspierają mnie właściciele firmy, pracownicy i nasi partnerzy. Ale oczywiście nasze marki są narażone na ryzyko – powiedział Claude.

Spółki grupy Mulliez zatrudniające ponad 77 tyś. pracowników są największymi francuskimi pracodawcami w Rosji. Auchan osiąga w Rosji aż 10 proc. swojej światowej sprzedaży (ponad 3 mld euro eocznie), a rodzina Mulliez jest jednym z największych płatników do rosyjskiego budżetu państwa.

AUCHAN I LEROY MERLIN ZOSTAJĄ W ROSJI

Jak napisał w niedzielę na Twitterze Dmytro Kułeba, minister spraw zagranicznych Ukrainy wygląda na to, że utrata miejsc pracy w Rosji jest ważniejsza od utraty życia na Ukrainie. Kułeba wezwał też do bojkotu Auchan, Leroy Melin, Alcampo i Decathlon.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się dzieje na Dalekim Wschodzie wśród największych sojuszników Władimira Putina rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Ziółkiem, prezesem Amber Global...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co może oznaczać ogłoszenie mobilizcji w Rosji rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Janem Piekło, byłym ambasadorem Polski w Ukrainie.

BIZNES I POLITYKA

Orlen chce przejąć rosyjską rafinerię. Niemiecki rząd federalny przystąpił do przejmowania aktywów Rosnieftu na terenie Niemiec. Jednym z jej kluczowych elementów jest rafineria w...

ŚWIAT

Spotkanie Putina z Xi Jinpingiem - nie po myśli Rosji. Władimir Putin nieoczekiwanie powiedział po spotkaniu, że rozumie, iż prezydent Chin ma obawy dotyczące...

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: