Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

AUCHAN I LEROY MERLIN ZOSTAJĄ W ROSJI

Od 24 lutego, czyli od inwazji na Ukrainę, z Rosji wycofało się lub zawiesiło tam działalność już ponad 450 światowych firm – podliczył uniwersytet Yale.

AUCHAN I LEROY MERLIN ZOSTAJĄ W ROSJI

Z Rosji nie zamierzają natomiast wycofywać się sieci handlowe Auchan, Decathlon i Leroy Merlin – należące do francuskiej rodziny Mulliez.
W wywiadzie dla dziennika „Le Journal du Dimanche” Yves Claude, dyrektor generalny Auchan pierwszy raz publicznie odniósł się do krytyki kontynuowania działalności w Rosji.

  • To nie jest łatwa decyzja, ale jestem przekonany, że jest to decyzja słuszna. Wspierają mnie właściciele firmy, pracownicy i nasi partnerzy. Ale oczywiście nasze marki są narażone na ryzyko – powiedział Claude.

Spółki grupy Mulliez zatrudniające ponad 77 tyś. pracowników są największymi francuskimi pracodawcami w Rosji. Auchan osiąga w Rosji aż 10 proc. swojej światowej sprzedaży (ponad 3 mld euro eocznie), a rodzina Mulliez jest jednym z największych płatników do rosyjskiego budżetu państwa.

AUCHAN I LEROY MERLIN ZOSTAJĄ W ROSJI

Jak napisał w niedzielę na Twitterze Dmytro Kułeba, minister spraw zagranicznych Ukrainy wygląda na to, że utrata miejsc pracy w Rosji jest ważniejsza od utraty życia na Ukrainie. Kułeba wezwał też do bojkotu Auchan, Leroy Melin, Alcampo i Decathlon.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

LPP definitywnie wycofuje się z Rosji. Zarząd największej rodzimej odzieżowej spółki podjął decyzję o sprzedaży należącej do grupy zarejestrowanej w Rosji spółki RE Trading...

ŚWIAT

Zdaniem polskiego rządu Komisja Europejska nie może pomagać Rosji w omijaniu sankcji. Chodzi o wytyczne KE budzącą kontrowersje interpretację tego, w jaki sposób kraje...

ŚWIAT

Przywódcy G7 podczas niedzielnego wirtualnego spotkania zobowiązali się do stopniowego zmniejszania zależności od rosyjskiej energii poprzez stopniowe wycofywanie lub zakaz importu rosyjskiej ropy. Szefowie...

ŚWIAT

W odpowiedzi na rosyjską agresję, Europa odpowiada kolejnymi sankcjami. Całkowita rezygnacja z rosyjskiej ropy to główny element nowego, szóstego już pakietu. Ten ma być...

%d bloggers like this: