Autopromocjaspot_img

Data:

UDOSTĘPNIJ

ATRIUM: PRZEBUDUJEMY, A NIE WYBURZYMY. WŁAŚCICIEL REDUTY PROSTUJE DONIESIENIA

Powiązane artykuły:

W piątek serwis BIZNES24.PL podał, powołując się na informacje Gazety Wyborczej, że właściciel trzech dużych warszawskich centrów handlowych – Reduty, Atrium Targówek i King Cross Praga – zamierza w miejscu obecnych obiektów zbudować osiedla mieszkaniowe. W poniedziałek do tych informacji odniosła się Grupa Atrium. W przesłanym BIZNES24 komunikacie grupa informuje, że nie planuje wyburzać swoich obiektów handlowych w Polsce, ale przebudować je dodając do sklepów także mieszkania, biura i obiekty rozrywkowe.

ATRIUM: PRZEBUDUJEMY, A NIE WYBURZYMY. WŁAŚCICIEL REDUTY PROSTUJE DONIESIENIA
Atrium Targówek z lotu ptaka, źródło; geoportal.gov.pl. Na niebiesko granice działek.

„Dążymy do tego, aby tworzyć nowoczesne obiekty wielofunkcyjne, które zapewnią lokalnym społecznościom miejsce spędzenia czasu z najbliższymi, zrobienia zakupów, zjedzenia smacznego zdrowego posiłku, a także pracy i zamieszkania. Będzie to również wpływało na zwiększenie potencjału dla naszych partnerów biznesowych – najemców. Już dziś nasze centra to bardzo silne lokalizacje z bardzo lojalnymi klientami, ale my jako właściciel patrzymy 15 lat do przodu tak, by również wtedy były one tak samo atrakcyjne.”

Graham Kilbane, GCDO Atrium Group
ATRIUM: PRZEBUDUJEMY, A NIE WYBURZYMY. WŁAŚCICIEL REDUTY PROSTUJE DONIESIENIA
King Cross Praga z lotu ptaka, źródło; geoportal.gov.pl. Na niebiesko granice działek.

Nie jest jasne w jaki sposób właściciel Reduty, Atrium Targówek i praskiego King Crossa zamierza spełnić swoją deklarację dobudowania biur i mieszkań bez burzenia obecnych obiektów. Z danych publikowanych przez administrację publiczną na portalu geoportal.gov.pl BIZNES24 wnioskuje, że działki na których znajdują się obiekty są zabudowane niemal w całości. Szczególnie dotyczy to działki przy Al. Jerozolimskich, niedaleko warszawskiego Dworca Zachodniego, gdzie ulokowana jest galeria Atrium Reduta.

ATRIUM: PRZEBUDUJEMY, A NIE WYBURZYMY. WŁAŚCICIEL REDUTY PROSTUJE DONIESIENIA
Atrium Reduta z lotu ptaka, źródło; geoportal.gov.pl. Na niebiesko granice działek.

Do chwili publikacji tego artykułu nie otrzymaliśmy od Grupy Atrium informacji dot. tego jak po przebudowie wyglądać będzie w każdym z obiektów powierzchnia przeznaczona pod handel (w tym gastronomię i usługi), a jaką część zajmować będzie część biurowa i mieszkaniowa.

Reduta, Atrium Targówek i King Cross Praga należą do najstarszych centrów handlowych w Warszawie. Największe z tych centrów – położone na Targówku – prawie 61 tys. metrów kwadratowych powierzchni, którą w branży nieruchomości komercyjnych określa się jako gross leaseable area – czyli powierzchni przeznaczonej pod wynajem (nie obejmuje np. parkingów, ale obejmuje toalety). Drugie pod względem powierzchni jest CH Reduta – 49 tys. mkw, a najmniejszy – King Cross Praga. Wszystkie trzy centra dają w sumie niemal 134 tys. mkw powierzchni – czyli więcej, niż łódzka Manufaktura – największe centrum handlowe w Polsce (ponad 126 tys. mkw GLA).

Przeczytaj w całości komunikat Grupy Atrium