Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

ASBIS: SZEŚCIOKROTNY WZROST ZYSKU

Inwestorzy obstawiali dobre wyniki Asbisu – kurs na początku tygodnia mocno rósł. I się nie przeliczyli. Notowany na GPW białoruski dystrybutor sprzętu IT jest jednym z wygranych problemów z dostawami m.in. mikroprocesorów.

ASBIS MOCNO PODNOSI PROGNOZY

Problemy, które np. producentom samochodów spędzają sen z powiek – dla Asbisu oznaczały ponad pięciokrotny wzrost zysku netto w II kwartale. Asbis zarobił między kwietniem a czerwcem 15 milionów dolarów, rok wcześniej w tym samym okresie zysk netto wyniósł 2.5 miliona dolarów. Do 680 milionów dolarów – z 380 milionów – wzrosły obroty. Najszybciej obroty rosły w kategoriach procesory i telefony komórkowe. Spółka prognozuje, że w całym roku zarobi netto co najmniej 47 milionów dolarów – po pierwszym półroczu to już 30 milionów. Decyzja o ew. podwyższeniu prognoz ma zapaść w ciągu kilkunastu dni – poinformował zarząd.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O decyzji Rady Polityki Pieniężnej i również o kondycji polskiej gospodarki rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesorem Henrykiem Wnorowskim, członkiem Rady Polityki Pieniężnej.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aktualnej sytuacji gospodarki niemieckiej rozmawiał Marcin Dobroewolski z BIZNES24 z Matuszem Urbanem, z Oxford Economics.

BANKI

O prawie 180 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosły zyski banków w Polsce.

USA

Akcje Apple wzrosły wczoraj o prawie 2 proc. A to sprawiło, że amerykański gigant znowu ma 3 biliony kapitalizacji. Po raz pierwszy Apple przekroczył...

%d