Connect with us

Hi, what are you looking for?

GPW

ASBIS: SZEŚCIOKROTNY WZROST ZYSKU

Inwestorzy obstawiali dobre wyniki Asbisu – kurs na początku tygodnia mocno rósł. I się nie przeliczyli. Notowany na GPW białoruski dystrybutor sprzętu IT jest jednym z wygranych problemów z dostawami m.in. mikroprocesorów.

Problemy, które np. producentom samochodów spędzają sen z powiek – dla Asbisu oznaczały ponad pięciokrotny wzrost zysku netto w II kwartale. Asbis zarobił między kwietniem a czerwcem 15 milionów dolarów, rok wcześniej w tym samym okresie zysk netto wyniósł 2.5 miliona dolarów. Do 680 milionów dolarów – z 380 milionów – wzrosły obroty. Najszybciej obroty rosły w kategoriach procesory i telefony komórkowe. Spółka prognozuje, że w całym roku zarobi netto co najmniej 47 milionów dolarów – po pierwszym półroczu to już 30 milionów. Decyzja o ew. podwyższeniu prognoz ma zapaść w ciągu kilkunastu dni – poinformował zarząd.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

FINANSE

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.