Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

ASBIS MOCNO PODNOSI PROGNOZY. ZYSK NETTO O 51% W GÓRĘ

Asbis – spółka, której akcje półtora roku temu kosztowały niecałe dwa złote a dzisiaj kosztują 26 złotych – podnosi prognozy. Zamierza w tym roku zarobić co najmniej 71 mln dolarów na czysto – o połowę więcej, niż prognozował dotychczas.

ASBIS MOCNO PODNOSI PROGNOZY. ZYSK NETTO O 51% W GÓRĘ

Asbis podniósł też prognozę przychodów – ale znacznie mniej, bo z minimum 2.7 mld dolarów do minimum 2.9 mld dolarów. Asbis to szybko rosnący dystrybutor sprzętu IT – zarówno profesjonalnego, jak i domowego użytku. Inwestorzy spodziewali się, że Asbis podniesie prognozy – bo po pierwszym półroczu osiągnął już 2/3 wcześniej prognozowanego na ten rok zysku. A w branży elektronicznej najlepszy okres przypada na IV kwartał. Asbisowi bardzo pomagają rosnące ceny na tym rynku. Wszystko wzięło się z zaskakująco mocno rosnącego popytu na sprzęt IT – głównie mikropocesory. Wzrost popytu z jednej strony wynika z rozwoju branży kryptowalut, która do wykonywania obliczeń zwanych „kopaniem krypto” potrzebuje szybkich kart graficznych. A z drugiej strony z pakowania coraz większej ilości elektroniki do samochodów, czy sprzętu domowego. Ale niedobór na rynku mikroprocesorów nie będzie wieczny. Wiceprezes Realme, jednego z najszybciej rosnących producentów telefonów komórkowych na świecie mówił wczoraj w rozmowie z dziennikarzem BIZNES24, że jego firma spodziewa się, iż popyt na półprzewodniki zrówna się z podażą w pierwszym półroczu 2021 roku.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Aż 20 proc. w tym tygodniu stracili posiadacze akcji CCC. Kurs największego detalisty obuwniczego w Polsce - do CCC należy prawie 1/5 rynku -...

ŚWIAT

Liczba nowych abonentów Netfliksa w ostatnim kwartale minionego roku okazała się niższa niż oczekiwał rynek, co doprowadziło do 20 proc. przeceny akcji w handlu posesyjnym.

GPW

Jutro na rynku NewConnect zadebiutuje kolejna gamingowa spółka - Hydra Games. To już drugie podejście tego producenta gier do rynku giełdowego.

GPW

Mercator Medical miał w czwartym kwartale kw. 7,7 mln zł straty netto, wobec niespełna 349 mln zł zysku w poprzednim roku - szacuje spółka.