Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

ASBIS MOCNO PODNOSI PROGNOZY. ZYSK NETTO O 51% W GÓRĘ

Asbis – spółka, której akcje półtora roku temu kosztowały niecałe dwa złote a dzisiaj kosztują 26 złotych – podnosi prognozy. Zamierza w tym roku zarobić co najmniej 71 mln dolarów na czysto – o połowę więcej, niż prognozował dotychczas.

ASBIS MOCNO PODNOSI PROGNOZY

Asbis podniósł też prognozę przychodów – ale znacznie mniej, bo z minimum 2.7 mld dolarów do minimum 2.9 mld dolarów. Asbis to szybko rosnący dystrybutor sprzętu IT – zarówno profesjonalnego, jak i domowego użytku. Inwestorzy spodziewali się, że Asbis podniesie prognozy – bo po pierwszym półroczu osiągnął już 2/3 wcześniej prognozowanego na ten rok zysku. A w branży elektronicznej najlepszy okres przypada na IV kwartał. Asbisowi bardzo pomagają rosnące ceny na tym rynku. Wszystko wzięło się z zaskakująco mocno rosnącego popytu na sprzęt IT – głównie mikropocesory.

CZYTAJ TEŻ: CD PROJEKT ZAPŁACI INWESTOROM. UGODA WS. CYBERPUNKA

Wzrost popytu z jednej strony wynika z rozwoju branży kryptowalut, która do wykonywania obliczeń zwanych „kopaniem krypto” potrzebuje szybkich kart graficznych. A z drugiej strony z pakowania coraz większej ilości elektroniki do samochodów, czy sprzętu domowego. Ale niedobór na rynku mikroprocesorów nie będzie wieczny. Wiceprezes Realme, jednego z najszybciej rosnących producentów telefonów komórkowych na świecie mówił wczoraj w rozmowie z dziennikarzem BIZNES24, że jego firma spodziewa się, iż popyt na półprzewodniki zrówna się z podażą w pierwszym półroczu 2021 roku.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ASBIS MOCNO PODNOSI PROGNOZY. ZYSK NETTO O 51% W GÓRĘ

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji w polskim lotnictwie cywilnym rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Andrzejem Kobielskim z linii lotniczych Enter Air.

GPW

Jednym z wygranych na fuzji Orlenu i Lotosu jest inna paliwowa firma czyli Unimot. Dzięki przejęciu m.in. spółki Lotos Terminale spółka z Opolszczyzny chce...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że indeks PMI dla przemysłu w Polsce zwiastuje niewielką nadzieję rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z ekonomistą Markiem Zuberem.

POLSKA

CCC ze stratą. Grupa CCC miała w trzecim kwartale 64,9 mln zł straty netto wobec 12,2 mln zł zysku netto w trzecim kwartale 2021...

%d bloggers like this: