Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BANKI

ARTUR SOBOŃ W ZARZĄDZIE NBP

ARTUR SOBOŃ

Prezydent Andrzej Duda sprawił Arturowi Soboniowi prezent mikołajkowy i powołał go do zarządu NBP.

Ostatnio Soboń zajmował stanowisko wiceministra finansów. Wcześniej był wiceministrem rozwoju i technologii, aktywów państwowych, a także funduszy i polityki regionalnej.

Soboń od trzech kadencji jest też posłem PiS. Będzie tym samym kolejnym politykiem partiii Jarosława Kaczyńskiego, który w ostatnim czasie dostał angaż w Nadrowym Banku Polskim.

CZYTAJ TEŻ: MF SZYKUJE ZMIANY PODATKOWE DLA FIRM

Wcześniej trafili tam Adam Lipiński, były wiceprezes PiS, Paweł Szałamacha, były wiceminister finansów w rządzie Beaty Szydło, Paweł Mucha, były sekretarz stanu w kancelarii Andrzeja Dudy, Piotr Pogonowski, bliski współpracownik Mariusza Kamińskiego i były szef ABW czy Marta Gajęcka, była doradczyni prezydenta RP.

Członkowie zarządu banku centralnego są powoływani i odwoływani przez Prezydenta RP na wniosek prezesa NBP. Kadencja członków zarządu banku trwa 6 lat i ta sama osoba nie może być członkiem zarządu NBP dłużej niż dwie kolejne kadencje.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ARTUR SOBOŃ W ZARZĄDZIE NBP

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O akcjach Kernela i decyzji o obniżeniu kapitału zakładowego, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jarosławem Dominiakiem, prezesem Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

FINANSE OSOBISTE

Wzrost płacy realnej powyżej wzrostu wydajności pracy może się przełożyć na na osłabienie procesu hamowania inflacji – ostrzega członek RPP, Ireneusz Dąbrowski. Jak napisał...