Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

ARM USTALIŁO CENĘ ZA AKCJĘ W DEBIUCIE

ARM USTALIŁO CENĘ ZA AKCJĘ W DEBIUCIE

Firma ARM, zajmująca się projektowaniem chipów, ustaliła cenę akcji na poziomie od 47 do 51 dolarów w związku z debiutem giełdowym w Stanach Zjednoczonych.

ARM, który zajmuje się projektowaniem i produkcją chipów złożył we wtorek zaktualizowany wniosek dotyczący swojej pierwszej oferty publicznej na nowojorskiej giełdzie.
Przedmiotem swobodnego obrotu będzie tylko niewiele ponad 9% akcji spółki.

ARM był wcześniej notowany w Londynie i Nowym Jorku nim w 2016 roku został przejęty przez SoftBank.

Pierwsza oferta publiczna spółki planowana jest planowana na wrzesień i może stać się największą w historii amerykańskiej giełdy.

ARM to firma zajmująca się projektowaniem i licencjonowaniem architektury procesorów typu RISC, które są szeroko stosowane w urządzeniach mobilnych i systemach wbudowanych. ARM nie produkuje samodzielnie procesorów, ale sprzedaje swoje projekty innym firmom, takim jak Apple, Samsung, Qualcomm czy Nvidia. ARM jest liderem rynku chipów do smartfonów, tabletów i innych urządzeń o niskim poborze energii. Firma ma siedzibę w Wielkiej Brytanii i została założona w 1990 roku jako joint venture między Acorn Computers, Apple i VLSI Technology. Obecnie ARM jest częścią japońskiego koncernu SoftBank Group.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell skrytykował dzisiaj oczekiwania rynku, który spodziewa się przyszłych agresywnych obniżek stóp procentowych. Rynek zareagował na to zupełnie odwrotnie niż...

KRYPTO

Schodzimy na ziemie,a konkretniej na murawę. Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata został pozwany za promocję giełdy kryptowalut Binance.

ZUS

"Przedsiębiorcze matki" będą miały problem ze zdobyciem wyższego zasiłku macierzyńskiego – otwierając działalność gospodarczą. >> Najnowsze orzeczenie Sądu Najwyższego – może być jednak kłopotem...

NBP

Prawo i Sprawiedliwość murem za prezesem Narodowego Banku Polskiego, Adamem Glapińskim.

%d bloggers like this: