Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

WYNIKI

ARCTIC PAPER:ZYSK W 2023 O 45% W DÓŁ R/R

Spółka z branży papierowej Arctic Paper odnotowała ponad 247 mln zł skonsolidowanego zysku netto w 2023 r. wobec 631 mln zł zysku rok wcześniej.

ARCTIC PAPER:ZYSK W 2023 O 45% W DÓŁ R/R
zdjęcie: arctic paper

Zysk EBITDA wyniósł 475 mln zł wobec prawie 974 mln zł rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły ponad 3 i pół miliarda zł w całym 2023 r. wobec prawie 5 miliardów zł rok wcześniej.

Jak napisał w liście do akcjonariuszy prezes spółki Michał Jarczyński:
„Był to kolejny rok, w którym przyszło nam działać w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu gospodarczym. Koniunktura, która bardzo nam sprzyjała w roku 2022, uległa drastycznej zmianie i cała branża odnotowała istotny spadek popytu i pogorszenie wyników. Niemniej dzięki szybko podjętym działaniom dostosowawczym, nawet przy istotnie zredukowanej produkcji osiągnęliśmy bardzo dobre wyniki. Koncentracja na osiąganych marżach, a nie na wolumenie produkcji przyniosła zakładane efekty. Osiągnięty poziom zysku EBITDA jest drugim najlepszym wynikiem w historii Grupy.” podsumował Jarczyński.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Ceny żywności znowu wzrosną - uważają analitycy.

USA

W tym tygodniu inwestorzy czekają przede wszystkim na piątkowy raport o wydatkach gospodarstw domowych. To ten dokument ma kluczowe znaczenie dla decyzji Rezerwy Federalnej...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Rainbow rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Szczechurą, prezesem, Rainbow Tours.

USA

W tym tygodniu amerykańscy inwestorzy oczekują na piątkowe dane o wydatkach gospodarstw domowych. To będzie ostatni tego typu raport przed kolejnym posiedzeniem Rezerwy Federalnej,...