Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

SUROWCE

ARABIA SAUDYJSKA TNIE WYDOBYCIE ROPY

ARABIA SAUDYJSKA TNIE WYDOBYCIE ROPY

Arabia Saudyjska zdecydowała we wtorek, że będzie dalej ograniczała produkcję ropy naftowej o milion baryłek dziennie.

Redukcja sprawi, że w październiku, listopadzie i grudniu produkcja ropy naftowej w królestwie zbliży się do 9 mln baryłek dziennie. Saudowie po raz pierwszy ograniczyli podaż w lipcu i co miesiąc przedłużają cięcia wydobycia.

Z kolei Rosja, która jest drugim co do wielkości producentem ropy w kartelu OPEC plus zobowiązała się, że zmniejszy eksport o 500 tys. baryłek dziennie w sierpniu i 300 tys. baryłek we wrześniu. We wtorek Rosja oświadczyła, że będzie kontynuowała redukcję eksportu o 300 tys. baryłek do końca grudnia. Cięcia wprowadzone przez oba kraje mają charakter dobrowolny.

Posunięcie Rijadu i Moskwy spowodowało wzrost ceny ropy.
Ropa typu WTI podrożała o prawie 2% do 87 dolarów i 49 centów a ropa typu Brent podrożała o 1.5% do 90 dolarów i 61 centów. Zobaczmy jak aktualnie kształtują się ceny surowców.

ARABIA SAUDYJSKA TNIE WYDOBYCIE ROPY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell skrytykował dzisiaj oczekiwania rynku, który spodziewa się przyszłych agresywnych obniżek stóp procentowych. Rynek zareagował na to zupełnie odwrotnie niż...

KRYPTO

Schodzimy na ziemie,a konkretniej na murawę. Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata został pozwany za promocję giełdy kryptowalut Binance.

ZUS

"Przedsiębiorcze matki" będą miały problem ze zdobyciem wyższego zasiłku macierzyńskiego – otwierając działalność gospodarczą. >> Najnowsze orzeczenie Sądu Najwyższego – może być jednak kłopotem...

NBP

Prawo i Sprawiedliwość murem za prezesem Narodowego Banku Polskiego, Adamem Glapińskim.

%d bloggers like this: