Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNOWACJE

APPLE OPÓŹNIA PRZESZUKIWANIE ZDJĘĆ UŻYTKOWNIKÓW IPHONE’ÓW

Apple ogłosił, że opóźni kontrowersyjny plan skanowania bibliotek zdjęć użytkowników w poszukiwaniu obrazów przedstawiających seksualne wykorzystywanie dzieci.

APPLE MUSI DOSTOSOWAĆ ŁADOWARKI

Stworzony przez Apple schemat miał wyglądać następująco – fabrycznie zainstalowana w iPhonie aplikacja ma skanować wszystkie pliki graficzne w telefonie. W razie wykrycia zdjęcia zakwalifikowanego przez sztuczną inteligencję jako dziecięca pornografia – przesyła bez wiedzy użytkownika zdjęcie do zespołu moderatorów zatrudnionych przez Apple’a. Jeśli moderatorzy potwierdzą, że zdjęcie narusza prawo – informują o tym policję przekazując również dane użytkownika.

Wywołały gorącą dyskusję nt. tego, czy mechanizm zaprojektowany dla ochrony dzieci przed przemocą seksualną – nie grozi rozszerzeniem na powszechną inwigilację, stąd być może odłożenie planów wdrożenia aplikacji w telefonach firmy z Cupertino.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

APPLE OPÓŹNIA PRZESZUKIWANIE ZDJĘĆ UŻYTKOWNIKÓW IPHONE'ÓW

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UE

Unia Europejska zdecydowała, że Apple musi dostosować ładowarki w swoich urządzeniach mobilnych.

UE

Apple na celowniku KE za ograniczenie dostępu do technologii i usług, które umożliwiają płatności bezpośrednio z iPhone'ów.

ŚWIAT

Pozytywnie wynikami zaskoczył Apple. Producent Maców i iPhonów zarobił w pierwszym kwartale 2022 roku 25 mld dolarów, o blisko 6 proc. więcej niż przed...

USA

Apple między październikiem a listopadem sprzedał towary i usługi za prawie 124 miliardy dolarów. To wynik na poziomie Amazona, czyli drugiego po Wallmarcie największego...

%d bloggers like this: