Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNOWACJE

APPLE OPÓŹNIA PRZESZUKIWANIE ZDJĘĆ UŻYTKOWNIKÓW IPHONE’ÓW

Apple ogłosił, że opóźni kontrowersyjny plan skanowania bibliotek zdjęć użytkowników w poszukiwaniu obrazów przedstawiających seksualne wykorzystywanie dzieci.

APPLE OPÓŹNIA PRZESZUKIWANIE ZDJĘĆ UŻYTKOWNIKÓW IPHONE'ÓW

Stworzony przez Apple schemat miał wyglądać następująco – fabrycznie zainstalowana w iPhonie aplikacja ma skanować wszystkie pliki graficzne w telefonie. W razie wykrycia zdjęcia zakwalifikowanego przez sztuczną inteligencję jako dziecięca pornografia – przesyła bez wiedzy użytkownika zdjęcie do zespołu moderatorów zatrudnionych przez Apple’a. Jeśli moderatorzy potwierdzą, że zdjęcie narusza prawo – informują o tym policję przekazując również dane użytkownika.

Wywołały gorącą dyskusję nt. tego, czy mechanizm zaprojektowany dla ochrony dzieci przed przemocą seksualną – nie grozi rozszerzeniem na powszechną inwigilację, stąd być może odłożenie planów wdrożenia aplikacji w telefonach firmy z Cupertino.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Jak na najdroższą firmę na świecie przystało zarobki dla szefostwa powinny być adekwatne. Dlatego Tim Cook, CEO Apple, w 2021 roku otrzymał prawie 100...

ŚWIAT

Już 3 biliony dolarów warty jest amerykański technologiczny gigant - firma Apple. Wczoraj za jedną akcję płacono ponad 182 dolary a jeszcze rok temu...

POLSKA

UOKIK - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie nowych zasad polityki prywatności i przetwarzania danych osobowych wprowadzonych przez producenta m.in....

USA

Słabe kwartalne wyniki kosztowały Apple tytuł najcenniejszej publicznej spółki świata. Dziś po południu z pierwszego miejsca Appla zepchnął odwieczny wróg- czyli Microsoft.