Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

APPLE TRACI PO NIEZŁYCH WYNIKACH

APPLE TRACI

Apple podało lepsze od oczekiwań wyniki za czwarty kwartał. Inwestorzy zareagowali jednak ponad 4 proc. spadkiem akcji w notowaniach pozasesyjnych. Co im się nie spodobało? Przede wszystkim informacja o 13 proc. spadku sprzedaży na rynku chińskim.

Na pierwszy rzut roka raport Apple jest neutralny. Spółka podała, że w pierwszym kwartale fiskalny wypracowała 2 dolary 18 centów zysku netto na akcje przy oczekiwaniach na poziomie 2 dolarów 10 centów. Z kolei przychody spółki wyniosły 119 miliardów 580 milionów dolarów przy konsensusie rynkowym wynoszącym niemal równe 118 miliardów dolarów.

CZYTAJ TEŻ: SZOKUJĄCE WYNIKI METY

Głównym produktem napędzającym przychody Apple pozostają Iphone. Spółka tylko dzięki ich sprzedaży wypracowała przychody w wysokości prawie 70 mld dolarów. Wynik jest lepszy od oczekiwań o niemal równe 2 mld dolarów.

Z kolei na sprzedaży komputerów spółka wypracowała przychody na poziomie niemal równych 7 miliardów 800 milionów dolarów. Rynki obstawiały wynik w granicach 7 miliardów 300 milionów dolarów. Pozostałe wyniki były już gorsze od oczekiwań. Apple wypracował gorsze od spodziewanych przychody ze sprzedaży Ipodów i usług.

Inwestorom w opublikowanym raporcie przede wszystkim nie spodobał się aż 13 proc. spadek sprzedaży na rynki chińskim oraz brak publikacji spodziewanych szacunków na najbliższe trzy miesiące.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

APPLE TRACI PO NIEZŁYCH WYNIKACH

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...