Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

APPLE ROZCZAROWAŁ WYNIKAMI

Apple, czyli najbardziej wartościowa firma świata pochwaliła się się dużo lepszymi wynikami za trzeci kwartał niż rok wcześniej, nie sprostała jednak oczekiwaniom rynku.

UOKIK APPLE 2022
Źródło: Apple

Zyska na akcję firmy z Cupertino wyniósł 1 dol i 24 centy co było zgodne z oczekiwaniami. Przychody Appla okazały się jednak niższe od oczekiwań na Wall Street, co prezes Apple Tim Cook przypisał większym niż oczekiwano ograniczeniom podaży iPhone’ów, iPadów i komputerów Mac.
A te z koleji spowodowane były niedoborami chipów w całej branży oraz zakłóceniami produkcji związanymi z COVID w Azji Południowo-Wschodniej.
Przychody amerykańskiego giganta wyniosły ponad 83 mld dol., co jest wynikiem o 29 proc. lepszym niż rok wcześniej, jednak o 1 mld dol. gorszym niż oczekiwał rynek.
Sprzedaż flagowego produktu kalifornijskiej firmy, iPhona wyniosła prawie 39 mld dol, o 47 proc. więcej niż przed rokiem, a zarazem o 2 mld dol. mniej niż rynkowe prognozy.

W efekcie w notowaniach poza sesyjnych kurs Apple spada o 3 proc.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UE

Apple na celowniku KE za ograniczenie dostępu do technologii i usług, które umożliwiają płatności bezpośrednio z iPhone'ów.

ŚWIAT

Pozytywnie wynikami zaskoczył Apple. Producent Maców i iPhonów zarobił w pierwszym kwartale 2022 roku 25 mld dolarów, o blisko 6 proc. więcej niż przed...

POLSKA

TIM chwali się wzrostem przychodów ze sprzedaży online w marcu o 65% rok do roku do 175,5 mln złotych - to wstępne szacunki spółki....

USA

Apple między październikiem a listopadem sprzedał towary i usługi za prawie 124 miliardy dolarów. To wynik na poziomie Amazona, czyli drugiego po Wallmarcie największego...

%d bloggers like this: