Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

APPLE ROZCZAROWAŁ WYNIKAMI

Apple, czyli najbardziej wartościowa firma świata pochwaliła się się dużo lepszymi wynikami za trzeci kwartał niż rok wcześniej, nie sprostała jednak oczekiwaniom rynku.

Zyska na akcję firmy z Cupertino wyniósł 1 dol i 24 centy co było zgodne z oczekiwaniami. Przychody Appla okazały się jednak niższe od oczekiwań na Wall Street, co prezes Apple Tim Cook przypisał większym niż oczekiwano ograniczeniom podaży iPhone’ów, iPadów i komputerów Mac.
A te z koleji spowodowane były niedoborami chipów w całej branży oraz zakłóceniami produkcji związanymi z COVID w Azji Południowo-Wschodniej.
Przychody amerykańskiego giganta wyniosły ponad 83 mld dol., co jest wynikiem o 29 proc. lepszym niż rok wcześniej, jednak o 1 mld dol. gorszym niż oczekiwał rynek.
Sprzedaż flagowego produktu kalifornijskiej firmy, iPhona wyniosła prawie 39 mld dol, o 47 proc. więcej niż przed rokiem, a zarazem o 2 mld dol. mniej niż rynkowe prognozy.

W efekcie w notowaniach poza sesyjnych kurs Apple spada o 3 proc.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Akcje Avis Budget Group poszybowały w górę po znakomitych wynikach za ostatni kwartał. Na zamknięciu sesji zdrożały o 108%.

USA

Słabe kwartalne wyniki kosztowały Apple tytuł najcenniejszej publicznej spółki świata. Dziś po południu z pierwszego miejsca Appla zepchnął odwieczny wróg- czyli Microsoft.

USA

Microsoft na fali wzrostowej. Spółka pochwaliła się dobrymi wynikami za III kwartał. Skorygowany zysk na akcję przebiła szacunki i wyniósł 2 dol. 27 centów.

POLSKA

Sezon wynikowy w pełni. W tym tygodniu raporty publikuje aż jedna trzecia spółek z list S&P500 oraz Dow Jones. W przypadku kilku dużych firm...