Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

APPLE PREZENTUJE APPLE INTELLIGENCE

APPLE INTELLIGENCE

Apple pokazało nowe funkcje sztucznej inteligencji, w tym narzędzia obsługiwane przez ChatGPT. Amerykańska spółka obiecuje, że dostarczy swoim użytkownikom technologię, która będzie spersonalizowana i zintegrowana z systemem operacyjnym. Inwestorzy nie kupili tych zapowiedzi. Akcje Apple straciły wczoraj prawie 2 proc. I tracą nadal. W handlu pozasesyjnym przeceniane są o kolejne pół procenta.

Nowe oprogramowanie nosi nazwę Apple Intelligence i umożliwia dostęp do ChatGPT za pośrednictwem Siri bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Funkcje będą dostępne dla użytkowników w ramach testów beta jeszcze w tym roku, a niektóre możliwości pojawią się w przyszłym roku.

CZYTAJ TEŻ: DZISIAJ POSIEDZENIE FED

Jak zapewnia Apple, nowa funkcja pomoże podsumowywać tekst, tworzyć oryginalne obrazy i pobierać najbardziej istotne dane, gdy użytkownicy będą ich potrzebować.

Apple stara się nadrobić zaległości w branży generatywnej sztucznej inteligencji, w której tacy partnerzy technologiczni jak Google i Microsoft są kilka długości przed spółką z Cupertino.

Apple jest też w tyle za swoim największym konkurentem czyli koreańskim Samsungiem, któremu udało się zintegrować funkcje Google AI w swoich urządzeniach na początku tego roku.

I pomyśleć, że w 2011 roku to Apple było przodownikiem w sztucznej inteligencji, kiedy wypuściło na rynek Siri. Produkt szybko został jednak zdystansowany przez Google.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

APPLE PREZENTUJE APPLE INTELLIGENCE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

NBP

Narodowy Bank Polski pod kierownictwem Adama Glapińskiego znany jest z tego że swoje rezerwy walutowe lokuje głownie w złoto ale coraz chętniej inwestuje też...

GOSPODARKA

W tym roku polska gospodarka będzie się rozwijała w tempie 2,8 proc. a w przyszłym wzrost naszego PKB przyspieszy do 3,2 proc. Tak przynajmniej...

WĘGRY

Narodowy Bank Węgier nie zaskoczył rynku i zdecydował się na dziewiątą z rzędu obniżkę stóp procentowych.

USA

Sprzedaż detaliczna (wyrównana sezonowo czyli bez uwzględnienia zmian cen) w Stanach Zjednoczonych wzrosła w maju o 0,1% w ujęciu miesięcznym podał federalny Departament Handlu.