Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

APPLE OPUSZCZA AZJĘ

Apple opuszcza Azję i będzie kupować komponenty w USA i Europie.

APPLE OPUSZCZA AZJĘ
foto: pexels.com

Apple kończy z kupowaniem komponentów w Azji. Amerykańska spółka będzie się w nie zaopatrywać w USA i Europie. W ten sposób Apple chce się uniezależnić od dostawy chipów z tajwańskich.

od 2024 roku chipy spółka będzie kupować w w Arizonie w nowej fabryce Taiwan Semiconductor Manufacturing Company. Docelowo budowany obecnie obiekt ma produkować ok. 20 tys. półprzewodników miesięcznie.

CZYTAJ TEŻ: IZERA ZNALAZŁA GLOBALNEGO PARTNERA

Na tym jednak nie koniec rozbratu z Azją. W dalszej przyszłości Apple zamierza bowiem robić zakupu w Europie. Według doniesień Bloomberga nowa fabryka TSMC ma również powstać w Niemczech.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

APPLE OPUSZCZA AZJĘ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: