Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

UE

APPLE MUSI DOSTOSOWAĆ ŁADOWARKI

Unia Europejska zdecydowała, że Apple musi dostosować ładowarki w swoich urządzeniach mobilnych.

APPLE MUSI DOSTOSOWAĆ ŁADOWARKI

Apple przegrało wojnę z Unią Europejską. Mimo licznych apeli i oświadczeń i chociaż bardzo nie chce, firma z Cupertino będzie musiała ujednolicić ładowarki. W całej Unii będzie bowiem obowiązywał jeden model – do wszystkich urządzeń mobilnych.

Negocjatorzy Parlamentu i Rady Europejskiej uzgodnili dzisiaj, że do jesieni 2024 r. USB typu C stanie się wspólnym portem ładowania dla wszystkich telefonów komórkowych, tabletów i aparatów fotograficznych. Porozumienie zakłada też, że kupujący będą mogli wybrać, czy nowe urządzenie kupują z ładowarką, czy bez niej.

CZYTAJ TEŻ: TESLA ZWOLNI 10% PRACOWNIKÓW

Po wakacjach umowa musi zostać formalnie zatwierdzona, zanim zostanie opublikowana w Dzienniku Urzędowym UE. Oznacza to zmiany przede wszystkim dla koncernu Apple, bo większość pozostałych producentów już korzysta ze złącza USB-C. Część ekspertów spekuluje, że firma może teraz przestawiać swoje produkty w całości na ładowarki bezprzewodowe.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

APPLE MUSI DOSTOSOWAĆ ŁADOWARKI

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: