Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

APPLE KOSI KASĘ NA IPHONACH

Pozytywnie wynikami zaskoczył Apple. Producent Maców i iPhonów zarobił w pierwszym kwartale 2022 roku 25 mld dolarów, o blisko 6 proc. więcej niż przed rokiem i 8 proc. ponad oczekiwania rynku.
W efekcie kurs akcji firmy z Cupertino rośnie o ponad 4 proc.

APPLE KOSI KASĘ NA IPHONACH

Nieco wyższe od prognoz okazały się też przychody Apple. W pierwszych trzech miesiącach tego roku wyniosły one ponad 97 mld dolarów, o 8 proc. więcej niż przed rokiem.
Mimo zawirowań z łańcuchami dostaw nadal mocno trzyma się sprzedaż iPhonów.
Przychody ze sprzedaży telefonów były wyższe o 5,5% niż w analogicznym okresie ubiegłego roku i wyniosły 50 i pół mld USD, czyli ponad połowę całych przychodów firmy z Kalifornii.

APPLE: ZYSK +6%


Mocniej bo o blisko 15 proc. wzrosły przychody ze sprzedaży komputerów osobistych. Przychody ze sprzedaży popularnych Maców wyniosły w pierwszym kwartale 9 mld 250 mln dolarów.

Inwestorów ucieszyło też zatwierdzenie przez radę dyrektorów Apple planu skupu własnych akcji o wartości 90 mld dolarów. Przed rokiem firma z Cupertino wydała na ten cel 88 mld dol.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

O jedną piątą w porównaniu z poprzednim rokiem wzrósł w pierwszym kwartale zysk netto PKO BP. W pierwszych trzech miesiącach 2022 roku największy rodzimy...

POLSKA

Wojna na Ukrainie nie służy polskim firmom zarządzającym aktywami. Skarbiec Holding miał 1 mln 190 mln zł straty netto w zakończonym w marcu III...

POLSKA

Zysk grupy Dino Polska w I kwartale wyniósł ponad 191 mln zł netto. To wyżej niż zakładał konsensus rynkowy i lepiej niż w analogicznym...

UE

Apple na celowniku KE za ograniczenie dostępu do technologii i usług, które umożliwiają płatności bezpośrednio z iPhone'ów.

%d bloggers like this: