Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

ŚWIAT

APPLE KOSI KASĘ NA IPHONACH

Pozytywnie wynikami zaskoczył Apple. Producent Maców i iPhonów zarobił w pierwszym kwartale 2022 roku 25 mld dolarów, o blisko 6 proc. więcej niż przed rokiem i 8 proc. ponad oczekiwania rynku.
W efekcie kurs akcji firmy z Cupertino rośnie o ponad 4 proc.

APPLE KOSI KASĘ NA IPHONACH

Nieco wyższe od prognoz okazały się też przychody Apple. W pierwszych trzech miesiącach tego roku wyniosły one ponad 97 mld dolarów, o 8 proc. więcej niż przed rokiem.
Mimo zawirowań z łańcuchami dostaw nadal mocno trzyma się sprzedaż iPhonów.
Przychody ze sprzedaży telefonów były wyższe o 5,5% niż w analogicznym okresie ubiegłego roku i wyniosły 50 i pół mld USD, czyli ponad połowę całych przychodów firmy z Kalifornii.

APPLE: ZYSK +6%


Mocniej bo o blisko 15 proc. wzrosły przychody ze sprzedaży komputerów osobistych. Przychody ze sprzedaży popularnych Maców wyniosły w pierwszym kwartale 9 mld 250 mln dolarów.

Inwestorów ucieszyło też zatwierdzenie przez radę dyrektorów Apple planu skupu własnych akcji o wartości 90 mld dolarów. Przed rokiem firma z Cupertino wydała na ten cel 88 mld dol.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak oszczedzać w trudnych czasach i niskich oprocentowaniach lokat rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Pawłem Majtkowskim, analitykiem w eToro.

POLSKA

Ogromne zyski Sunex - wyższe o ponad 450% r/r.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jakie skutki może mieć zapowiadany nowy podatek i jak wpłynie na kondycję polskich przedsiębiorstw brak pieniędzy z KPO rozmawiała Natalia Gorzelnik z...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Lubawy rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Marcinem Kubicą, prezesem Lubawa s.a.

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: