Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

APLISENS WYPŁACI DYWIDENDĘ ZA 2023

kcjonariusze Aplisensu zdecydowali, że z zysku za ubiegły rok spółka przeznaczy na wypłatę dywidendy ponad 11 mln zł, co daje okrągłą złotówkę na akcję.

APLISENS WYPŁACI DYWIDENDĘ ZA 2023
zdjęcie: aplisens

Pozostała część zysku, tj. nieco ponad 18 mln zł trafi na zwiększenie kapitału zapasowego spółki. Dzień dywidendy to 10 lipca , a termin jej wypłaty to 7 sierpnia tego roku.
Z zysku za 2022 rok Aplisens wypłacił 0,8 zł dywidendy na akcję.

Aplisens to polski producent przemysłowej aparatury kontrolno-pomiarowej i elementów automatyki.

Spółka notowana jest na GPW od 2009 roku, a całkiem niedawno bo pod koniec maja tego roku kurs akcji miał swój rekord wszechczasów na poziomie blisko 26 zł za akcję. Dzisiaj spółka traci ok 2% i za jedną akcje trzeba zapłacić ok 21 zł i 40 groszy.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

NBP

Narodowy Bank Polski pod kierownictwem Adama Glapińskiego znany jest z tego że swoje rezerwy walutowe lokuje głownie w złoto ale coraz chętniej inwestuje też...

GOSPODARKA

W tym roku polska gospodarka będzie się rozwijała w tempie 2,8 proc. a w przyszłym wzrost naszego PKB przyspieszy do 3,2 proc. Tak przynajmniej...

WĘGRY

Narodowy Bank Węgier nie zaskoczył rynku i zdecydował się na dziewiątą z rzędu obniżkę stóp procentowych.

USA

Sprzedaż detaliczna (wyrównana sezonowo czyli bez uwzględnienia zmian cen) w Stanach Zjednoczonych wzrosła w maju o 0,1% w ujęciu miesięcznym podał federalny Departament Handlu.