Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

ANSWEAR OTWIERA SIĘ NA CHORWACJĘ. CO DALEJ? (ROZMOWA Z PREZESEM)

ANSWEAR OTWIERA SIĘ NA CHORWACJĘ. CO DALEJ? (ROZMOWA Z PREZESEM)
Magazyn Answear, FOT.:Answear

MARCIN DOBROWOLSKI, BIZNES24: Naszym gościem jest Krzysztof Bajołek- Prezes Answear.com. Dzień dobry panie prezesie.


TO JEST AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA ROZMOWY PRZEPROWADZONEJ NA ANTENIE TELEWIZJI BIZNES24


KRZYSZTOF BAJOŁEK, PREZES ANSWEAR.COM: Dzień dobry, witam.

MD: Jak to się udało Wam zwiększyć przychody nawet w sytuacji takiej, kiedy w maju otwarto galerie handlowe? Co zadecydowało o tym sukcesie?

KB: Myślę, że po prostu przepracowaliśmy dobrze cały ostatni rok. Wykorzystaliśmy dobrze środki z IPO i to w tej chwili procentuje.

MD: To pytanie co to znaczy dobrze wykorzystać środki z IPO, Panie prezesie? Bo pewnie nasi widzowie zapytają: No dobrze ale co takiego konkretnie żeście zrobili? Z czego jest Pan najbardziej zadowolony?

KB: Myślę, że z całokształtu. Chyba nie ma takiej jednej rzeczy, które możemy powiedzieć, że temu zawdzięczamy nasz sukces, że to jest efekt tego konkretnego działania. Po prostu robimy dobrą robotę zarówno po stronie i produktowej, jak i marketingowej, po stronie infrastruktury,  to jest całokształt czynników, które wpływają na dobre wyniki.

MD: Czego oczekuje teraz klient, który przeszedł już trzy fale pandemii, kilka lockdownów, polubił kupowanie w internecie i ma coraz wyższe wymagania? Czego teraz klienci oczekują? Z czym się musicie zmierzyć?

KB: Oczekują wszystkiego lepiej, szybciej i więcej- czyli oczekują i zarówno większej i lepszej oferty produktowej, no i chyba szybkości po stronie serwisu, jakiś pewnie usług dodatkowych. Klient po prostu się robi wraz z rozwojem rynku coraz bardziej wymagającym.

MD: I jak zamierzacie sprostać tym oczekiwaniom?

KB: Wydaje się, że na razie nam się to udaje i te wzrosty są tego potwierdzeniem. Po prostu cały czas rozwijamy ofertę produktową. Nasze działania marketingowe chyba są też coraz bardziej skuteczne i angażujące, interesujące dla naszych klientów. Rozwijamy usługi dodatkowe, więc myślę, że podążamy za potrzebami.

MD: Trzy tygodnie temu weszliście do Grecji. Jaki teraz rynek zamierzacie podbić?

KB: Chorwacja będzie następnym rynkiem na początku października.

MD: Chorwacja, a dalej? Kolejne kraje Bałkanów?

KB: dalej zobaczymy. W tym roku to już wystarczy. W przyszłym roku otworzymy przynajmniej dwa nowe rynki, ale które to jeszcze nie podjęliśmy decyzji.

MD: Z jakimi inwestycjami wiąże się wchodzenie na nowe rynki? Musicie tam budować centra obsługi? To są to są duże inwestycje?

KB: Nie, na szczęście nie. Takich infrastrukturalnych inwestycji nie musimy prowadzić. To są inwestycje w software, który musi obsłużyć dany rynek, to są inwestycje w zasoby ludzi, które muszą być dedykowane do takiego rynku. No i przede wszystkim inwestycje- największe w pozyskanie klientów, działania marketingowe na danym rynku.

MD: Bardzo dziękuję Panie prezesie. Krzysztof Bajołek, Prezes Answear.com był naszym gościem. Bardzo dziękuję.

KB: Dziękuję bardzo.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

WYNIKI

Sprzedaż detektorów i modułów detekcyjnych w tym okresie wyniosła łącznie ok 14 mln zł wobec ponad 17 mln zł rok wcześniej. Sprzedaż materiałów półprzewodnikowych...

ENERGETYKA

Nie będzie Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego, będzie za to powiązanie kopalń ze spółkami energetycznymi. Taki pomysł na polskie górnictwo ma prof. Marzena Czarnecka. Minister...

WYNIKI

Producent podłóg i akcesoriów wykończeniowych Decora szacuje, że skonsolidowany zysk netto w ostatnim kwartale ubiegłego roku wzrósł o ponad 96 procent w ujęciu rocznym...

FIRMA

AW Invest złożył zawiadomienie o zamiarze ogłoszenia przymusowego wykupu wszystkich akcji Wojasa należących do akcjonariuszy mniejszościowych po cenie 8 zł 20 groszy za sztukę,...