Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

AMREST WRESZCIE WYCHODZI Z ROSJI

Notowany na GPW operator sieci fast foodów AmRest ma nową umowę sprzedaży biznesu KFC w Rosji i oczekuje, że w rezultacie transakcji otrzyma minimum 100 mln euro.

AMREST WRESZCIE WYCHODZI Z ROSJI

AmRest podał, że Unirest LLC, podmiot powiązany z właścicielem marki KFC, Yum! Brands Inc, skorzystał z prawa pierwokupu na jego rzecz lub na rzecz osoby trzeciej i wyznaczył Smart Service Nord Ltd jako nabywcę tego biznesu.
Nowa umowa sprzedaży jest uzależniona od jej zatwierdzenia przez rosyjski Urząd Antymonopolowy oraz od innych zezwoleń regulacyjnych, które mogą mieć zastosowanie w Rosji.

AMREST WRESZCIE WYCHODZI Z ROSJI
KURS AMREST O 9:30, ŹRÓDŁO: TELEWIZJA BIZNES24


Amrest jest franczyzobiorcą marek KFC i Pizza Hut należących do amerykańskiej spółki Yum Brands Inc. w Europie Środkowo-Wschodniej, Chinach i w wybranych krajach Europy Zachodniej. W Polsce działa na podstawie umów franczyzy takich sieci jak wspomniane Kentucky Fried Chicken, Pizza Hut, Burger King czy Starbucks.
Od 2004 r. akcje spółki notowane są na GPW.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

GPW

Prawie dwukrotnie wzrósł kwartalny zysk Pekao SA. Drugi największy w naszym kraju bank chce też wypłacić rekordową dywidendę. Zysk netto Pekao SA w ostatnim...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

INNE

O ponad 15 proc. urosły na na zamknięciu GPW akcje spółki Prochem. Kurs wystrzelił po informacji że spółka będzie zaangażowana w budowę elektrownii atomowej...