Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

AMERYKAŃSKIE BIG TECHY OD DZISIAJ NA GPW

Już od dzisiaj na polskiej giełdzie będzie można kupić akcje takich spółek jak Nvidia, Apple czy Microsoft. Zakupy będzie można dokonać w polskim złotym na rynku GlobalConnect.

PIENIĄDZE PŁYNĄ DO TFI

GlobalConnect organizowany jest w Alternatywnym Systemie Obrotu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Wybór spółek i wprowadzenie ich akcji na GlobalConnect należy do obowiązków tzw. Wprowadzających Animatorów Rynku, w tym przypadku jest to Santander Bank Polska. Oprócz wspomnianych na początku spółek już od dzisiaj można także kupić akcje Amazona, Alphabet, VISY, Netflixa , JP Morganaczy Meta Platforms.

Spółki te są notowane na giełdzie Nasdaq w Nowym Jorku i wchodzą w skład jednego z największych indeksów giełdowych na świecie – S&P500.

Oferta spółek na rynku akcji zagranicznych GPW zawiera obecnie akcje 25 spółek z całego świata.

GlobalConnect ruszył w listopadzie 2022 r, ale obrót na tym rynku nie jest oszałamiający. Dla przykładu łączny obrót w czerwcu na tym rynku wyniósł 615 tysięcy złotych.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSPORT

Jednym z głównych tematów na europejskich giełdach – obok amerykańskiej kampanii wyborczej jest kurs ikony tanich linii lotniczych. Ryanair znalazł się dzisiaj na imponującym...

DŁUG PUBLICZNY

Mocno rośnie zadłużenie w stosunku do PKB naszego kraju. I zdaniem ekonomistów będziemy zadłużać się coraz bardziej. CZYTAJ TEŻ: WIDMO WIBOROWEGO TSUNAMI NAD BANKAMI...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Mieszkanie we włoszech, albo dom we Włoszech. Jak bezpiecznie kupić nieruchomość nad Tybrem? Radzi Marcin Kwapiński, radca prawny, który jako polsko-włoski prawnik pomaga w...

INNE

Niewykluczone, że tarcze na pra zostaną z nami jeszcze w przyszłym roku. Rozmowy w tej sprawie zapowiedział Andrzej Domański, minister finansów.