Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

AMERYKAŃSKIE BANKI RZĄDZĄ NA GPW

AMERYKAŃSKIE BANKI

Goldman Sachs był w maju liderem obrotów na rynku akcji GPW. Drugi był Bank of America, a dopiero na trzecim miejscu znalazło się rodzime BM PKO BP – wynika z komunikatu GPW.

Udział Goldman Sachs w obrotach na rynku akcji w maju wyniósł ponad 21,5 procent, a BoA ponad 9%.

Trzecie miejsce w zestawieniu najbardziej aktywnych brokerów na rynku transakcji sesyjnych akcjami zajął w maju BM PKO BP z ponad 8% udziałem.

CZYTAJ TEŻ: AI WCIĄŻ NAPĘDZA WZROSTY NA WALL STREET

Czwarte miejsce zajął UBS Europe z 7% wynikiem. Na piątym miejscu, z udziałem na poziomie blisko 6%, znalazł się JPMorgan.

Największe obroty na rynku akcji w transakcjach pakietowych na GPW osiągnął w maju Santander BM z ponad 66% udziałem.

Na rynku długu liderem w maju było BM PKO BP, którego udział w tym segmencie rynku sięgnął prawie 43 procent. Na rynku kontraktów terminowych pierwsze miejsce w maju przypadło DM BOŚ 15 procent.

AMERYKAŃSKIE BANKI RZĄDZĄ NA GPW

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell skrytykował dzisiaj oczekiwania rynku, który spodziewa się przyszłych agresywnych obniżek stóp procentowych. Rynek zareagował na to zupełnie odwrotnie niż...

KRYPTO

Schodzimy na ziemie,a konkretniej na murawę. Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata został pozwany za promocję giełdy kryptowalut Binance.

ZUS

"Przedsiębiorcze matki" będą miały problem ze zdobyciem wyższego zasiłku macierzyńskiego – otwierając działalność gospodarczą. >> Najnowsze orzeczenie Sądu Najwyższego – może być jednak kłopotem...

NBP

Prawo i Sprawiedliwość murem za prezesem Narodowego Banku Polskiego, Adamem Glapińskim.

%d bloggers like this: