Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

AMERYKAŃSKIE BANKI INWESTYCYJNE BIEDNIEJĄ

Amerykańskie banki inwestycyjne biednieją – wynika z publikacji wyników.

AMERYKAŃSKIE BANKI INWESTYCYJNE

Za oceanem rozpoczął się sezon wynikowy, a z nim wielkie rozczarowanie.
Banki inwestycyjne pokazały słabsze od oczekiwań zyski za drugi kwartał.

Lider pośród banków inwestycyjnych JP Morgan chase podał, że jego dochody spadły o blisko 28% w drugim kwartale w porównaniu z rokiem poprzednim i wyniosły ponad 8 i pół miliarda dolarów. Jak podał bank słabe wyniki są efektem konieczności zabezpieczenia rezerw na zagrożone kredyty w wysokości 428 milionów dolarów. Bank zawiesił również „tymczasowo” skup akcji własnych.

CZYTAJ TEŻ: RUSZA SEZON WYNIKÓW KWARTALNYCH NA WALL STREET

Działania te odzwierciedlają ostrożne stanowisko prezesa i dyrektora generalnego Jamiego Dimona, który spodziewa się spowolnienia jeśli chodzi o zachowania konsumenckie. Jego bank zarządza aktywami o wartości blisko 4 bilionów dolarów.

Kilkukrotnie mniejszy Morgan Stanley, ogłosił, że jego dochody spadły o 29% w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej do 2.5 miliarda dolarów. Bank zarządza aktywami o wartości biliona dolarów czyli tysiąca miliardów.

Wyniki potwierdzają to, czego obawiali się analitycy jeśli chodzi o Morgan Stanley, który ma jedne z największych obrotów na Wall Street. Dział bankowości inwestycyjnej firmy wypracował nieco ponad miliard dolarów przychodów w drugim kwartale i było to 400 milionów dolarów poniżej szacunków.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

AMERYKAŃSKIE BANKI INWESTYCYJNE BIEDNIEJĄ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że w poniedziałek zacznie działać embargo Unii Europejskiej na rosyjską ropę rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Jakubem Boguckim, analitykiem rynku...

USA

Świetne, czyli fatalne dane z USA. Rynek pracy okazał się tak mocny, że może to oznaczać odsunięcie marzeń inwestorów giełdowych o spowolnienie podwyżek stóp...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji w polskim lotnictwie cywilnym rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Andrzejem Kobielskim z linii lotniczych Enter Air.

GPW

Jednym z wygranych na fuzji Orlenu i Lotosu jest inna paliwowa firma czyli Unimot. Dzięki przejęciu m.in. spółki Lotos Terminale spółka z Opolszczyzny chce...

%d bloggers like this: