Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

Bez kategorii

AMERYKAŃSKA ROPA POWYŻEJ 90 DOLARÓW. KILKA DNI PO BRENT

Kilka dni po ropie Brent – także baryłka WTI przebiła barierę 90 dolarów. WTI – czyli West Texas Intermediate – to poza Europą, w której króluje Brent – najważniejszy na świecie rodzaj ropy.

ROPA USA

Wzrostu cen ropy nie zatrzymała uzgodniona w środę przez OPEC+ podwyżka wydobycia o 400 tysięcy baryłek dziennie. Nie zatrzymała, bo po pierwsze rynek się jej spodziewał. Po drugie – większe wydobycie rozpocznie się dopiero od marca, czyli za prawie miesiąc. I po trzecie – nadal oznaczać będzie, że OPEC+ będzie na światowe rynku dostarczał około 27 milionów baryłek – czyli o 5 milionów mniej, niż przed dokonanymi w kwietniu 2020 roku pandemicznymi cięciami.

OPEC+ zwiększa stopniowo wydobycie, ale wolniej, niż rośnie popyt na ropę. Dlatego w magazynach pozostało tak niewiele ropy, że byle zakłócenie produkcji spowoduje- zdaniem analityków – że cena baryłki błyskawicznie przekroczy 100 $.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

AMERYKAŃSKA ROPA POWYŻEJ 90 DOLARÓW. KILKA DNI PO BRENT

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Baryłka ropy Brent najdroższa od 2014 roku. A w złotych - najdroższa w historii.

ŚWIAT

Dziś posiedzenie OPEC+. Kartel zdecyduje czy zwiększy dostawy ropy w styczniu przyszłego roku o 400 tysięcy baryłek dziennie.

BIZNES I POLITYKA

Cena ropy Brent - kluczowej dla europejskiego rynku - wróciła powyżej 80 dolarów za baryłkę mimo skoordynowanej akcji uwalniania rezerwa. USA, Wielka Brytania, Chiny,...

CENY

Droga ropa, czy drogi dolar - co bardziej odpowiada za drożyznę na polskich stacjach benzynowych? Z porównania cen ropy i dolara sprzed wakacji i...

%d bloggers like this: