Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

AMERYKANIE RUSZYLI NA ZAKUPY. WYDATKI ROSNĄ 3 RAZY SZYBCIEJ, NIŻ DOCHODY

Amerykanie ruszyli na zakupy. Wydatki gospodarstw domowych w USA mocno przekroczyły szacunki analityków. Dochody też zaskoczyły – ale w odwrotną stronę.

AMERYKANIE RUSZYLI NA ZAKUPY. WYDATKI ROSNĄ 3 RAZY SZYBCIEJ, NIŻ DOCHODY

W styczniu wydatki amerykańskich konsumentów okazały się o aż 1.8 procent wyższe, niż w grudniu. I był to największy wzrost wydatków od roku. Rynek spodziewał się wzrostu – ale o 1/3 niższego, bo na poziomie 1.2 procent w ujęciu miesięcznym.

WYDATKI AMERYKANÓW
WYDATKI AMERYKANÓW, ŹRÓDŁO: TELEWIZJA BIZNES24

Amerykanie wydają więcej, mimo, że ich dochody rosną powoli. W styczniu były tylko o 0.6 procent wyższe, niż w grudniu. To oznacza, że rosły trzykrotnie wolniej, niż wydatki. Analitycy spodziewali się wzrostu o niecały 1 procent.

DOCHODY AMERYKANÓW
DOCHODY AMERYKANÓW, ŹRÓDŁO: TELEWIZJA BIZNES24

Loretta Mester, prezeska Fed w Clevland powiedziała agencji Bloomberg, że dane potwierdzają, iż „Fed musi jeszcze nieco bardziej zadziałać na stopy procentowe, żeby upewnić się, że inflacja spada”.

Loretta Mester
Loretta Mester, prezeska Fed w Clevland

Loretta Mester jest uważana za jastrzębią członkinię FOMC. Spośród 12 osób wchodzących w skład komitetu tylko dwie agencja Thomson Reuters klasyfikuje jako bardziej jastrzębie.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak inwestować w obligacje korporacyjne i w jaki sposób można je zakupić, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Pawłem Mizerskim, dyrektorem Departamentu...

CENY

Ministerstwo Klimatu i Środowiska chce stopniowo wychodzić z zamrażania cen. Szefowa resortu Paulina Hennig-Kloska szacuje, że najłagodniejszy z trzech obecnie analizowanych wariantów to podnoszenie...

FINANSE OSOBISTE

Wzrost płacy realnej powyżej wzrostu wydajności pracy może się przełożyć na na osłabienie procesu hamowania inflacji – ostrzega członek RPP, Ireneusz Dąbrowski. Jak napisał...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O najgłębszym spadku inflacji konsumenckiej w dotychczasowym cyklu, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z prof. Grażyną Ancyparowicz, byłą członkinią RPP i doradczynią prezesa NBP.