Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

AMBRA WYSZŁA Z DOŁKA

ROCZNY ZYSK AMBRY
foto: Ambra

Giełdowa Ambra poprawiła wyniki. Spółka zarobiła netto 2 miliony 620 tysięcy złotych w trzecim kwartale roku obrotowego 22/23 wobec półmilionowej straty rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 158,82 mln zł w III kw. r.obr. 2022/2023 wobec 130,2 mln zł rok wcześniej. Jak informuje spółka, na wysoką dynamikę sprzedaży pozytywnie wpłyną wcześniejszy niż w ubiegłym roku termin świąt wielkanocnych.

CZYTAJ TEŻ: NIŻSZE PRZYCHODY I ZYSKI ARCTIC PAPER

Przychody ze sprzedaży na największym rynku działalności Grupy Ambra, czyli w Polsce wzrosły w III kw. o 20,5%. Sprzedaż ilościowo wyniosła 16 mln butelek 0,75 litra i była o połtora procent wyższa niż rok wcześniej.

Ambra to największy w Polsce producent, importer i dystrybutor win. Spółka jest notowana na GPW od połowy 2005 roku. W ubiegłym roku spółka wypłaciła 1 zł dywidendy na akcję z zysku z roku obrotowego 21/22.

AMBRA WYSZŁA Z DOŁKA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: