Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

UE

AMBASADOROWIE UE ZA SANKCJAMI

5 pakiet sankcji na Rosję został późnym wieczorem zatwierdzony przez ambasadorów państw unii europejskiej – poinformowała na Twitterze francuska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej. Dokument ma być dziś opublikowany w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

AMBASADOROWIE UE ZA SANKCJAMI

By zmusić Rosję do jak najszybszego zakończenia wojny w Ukrainie dyplomaci zdecydowali o nałożeniu sankcji na rosyjskich oligarchów, aktorów propagandy, członków aparatu bezpieczeństwa i wojska oraz na firmy z sektora przemysłowego i technologicznego, które są związane z rosyjską agresją w Ukrainie. Ambasadorowie państw Unii Europejskiej zgodzili się na zamrożenie aktywów kilku rosyjskich banków – tu brak na razie większych szczegółów. Poparli zakaz importu rosyjskiego węgla – choć jak informują media ma to nastąpić w ciągu kilku miesięcy.

AMBASADOROWIE UE ZA SANKCJAMI

Sankcje zakładają wprowadzenie embarga na sprzedaż broni do Rosji oraz zakaz eksportu towarów do Rosji – dotyczy to także towarów z branży high-tech o szacowanej wartości 10 mld euro. 5 pakiet sankcji zatwierdzony wczoraj wieczorem przez ambasadorów zakłada także wprowadzenie zakazu importu z Rosji surowców i materiałów krytycznych – o wartości ok. 5,5 miliarda euro. Unijni dyplomaci poparli też zakaz wstępu do portów na terenie Unii Europejskiej statków pływających pod rosyjską banderą. Uzgodniono też zakaz wjazdu dla rosyjskich i białoruskich przewoźników drogowych. Szczegóły obostrzeń będą zawarte w dokumencie, który ma być dziś opublikowany w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się dzieje na Dalekim Wschodzie wśród największych sojuszników Władimira Putina rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Ziółkiem, prezesem Amber Global...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O strategicznym dla bezpieczeństwa rurociągu Baltic Pipe rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesorem Jerzym Buzkiem, byłym premierem, byłym przewodniczącym Parlamentu Europejskiego, a obecnie...

BIZNES I POLITYKA

Putin włączy okupowane tereny do Rosji? Putin może już w piątek ogłosić aneksję okupowanych terytoriów- przewiduje brytyjski resort obrony.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co może oznaczać ogłoszenie mobilizcji w Rosji rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Janem Piekło, byłym ambasadorem Polski w Ukrainie.

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: