Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNEK PRACY

AMAZON ZWOLNI TYSIĄCE PRACOWNIKÓW

Amazon zwolni tysiące pracowników – nawet 18 tysięcy.

AMAZON POD LUPĄ

Amazon, jeden z największych pracodawców nie tylko w USA, ale na całym świecie, ogranicza działalność i tnie koszty mocniej niż zapowiadał jeszcze kilka miesięcy temu.

Amazon, największy gracz na globalnym rynku e-commerce zapowiedział, że zlikwiduje ponad 18 tys. miejsc pracy. Jeszcze jesienią firma z Seatlle zamierzała zwolnić 10 tys. swoich pracowników.

Dyrektor generalny Amazonu Andy Jassy przyznał, że po pandemii firma zbyt szybko zatrudniała pracowników do magazynów, co okazało się zbyt optymistycznym założeniem ponieważ konsumenci przestawili się na zamówienia online. Jak powiedzieliśmy Amazon to jeden z większych pracodawców w skali globu. Na koniec trzeciego kwartału 2022 r. całym świecie zatrudniał ponad 1 mln 540 tys. pracowników.

CZYTAJ TEŻ: WSTĘPNA UGODA CD PROJEKT W KALIFORNI

W Polsce Amazon dysponuje 10-cioma centrami logistycznymi oraz trzema ośrodkami rozwoju technologii. Zatrudnia łącznie w naszym kraju ponad 25 tys. osób.

Amazon to nie jedyna firma z branży technologicznej, która ogłosiła w ostatnich dniach plany zwolnień. W tym tygodniu Salesforce ogłosił, że zamierza zwolnić około 10 proc. personelu.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

AMAZON ZWOLNI TYSIĄCE PRACOWNIKÓW

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

"Pieniądze zostaw na Ziemi" - mówi dawny najbogatszy Ziemianin do obecnie najbogatszego Ziemianina. Założyciel Microsoftu Bill Gates skrytykował plany podboju Marsa snute przez Elona...

CENY

Rafineryjna marża Orlenu znowu rośnie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że nastąpił trzeci z rzędu spadek rocznej dynamiki cen konsumpcyjnych i Inflacja HICP w strefie euro wyniosła osiem i pół procent rok...

INNE

Inflacja w Turcji wyhamowuje już drugi miesiąc.

%d bloggers like this: