Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

AMAZON ZWOLNI 35% ZAŁOGI TWITCH

Amazon chce zwolnić aż 35 proc. pracowników Twitcha. Od 9 lat spółka nie potrafi wyjść na prostą.

AMAZON ZWOLNI 35% ZAŁOGI TWITCH

Amazon zapowiedział, że będzie w tym roku kontynuował rozpoczętą dwa lata temu redukcję zatrudnienia w branży technologicznej. Firma ma się skupić na obszarach, które mają największy potencjał do przynoszenia zysku. Mniej rentowne przedsięwzięcia czekają cięcia.

Jak pisze Bloomberg jedną z największych wtop inwestycyjnych Amazona okazał się Twitch, który zajmuje się transmisją strumieniową i mimo dużych inwestycji wciąż pozostaje nierentowny.

Dlatego Amazon zdecydował o zwolnieniu 500 osób, które pracują w Twitchu. To już kolejna cięcia etatów w tej spółce. Rok temu wypowiedzenia dostało 400 osób.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...