Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

AMAZON ZAINWESTUJE W ANTHROPIC

AMAZON ZAINWESTUJE W ANTHROPIC

Amazon zainwestuje ponad 4 miliardy dolarów w firmę Anthropic zajmującą się sztuczna inteligencją. W ten sposób gigant handlu elektronicznego chce dotrzymać kroku Google i Microsoft.

4 miliardy dolarów jest maksymalną kwotą jaką Amazon zainwestuje w
Anthropica.

Współpraca między tymi dwoma firmami ma na celu rozwijanie generatywnej AI, co oznacza tworzenie systemów zdolnych do generowania treści i odpowiedzi w sposób zbliżony do ludzkiego myślenia. Ten obszar ma ogromny potencjał w wielu dziedzinach, w tym w przetwarzaniu języka naturalnego i tworzeniu treści, co jest istotne dla wielu produktów i usług oferowanych przez Amazona.

Firma Anthropic została założona dwa lata temu przez dwóch byłych dyrektorów badawczych OpenAI i niedawno zadebiutowała ze swoim nowym chatbotem AI o nazwie Claude 2.

AMAZON ZAINWESTUJE W ANTHROPIC

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

USA

Amerykańska gospodarka ma się jeszcze lepiej niż przewidywał rynek. W 3 kwartale tego roku PKB tego kraju w ujęciu annualizowanym wzrosło aż o 5.2%.

%d bloggers like this: