Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

TECHNOLOGIA

AMAZON: TRZECI KWARTAŁ Z RZĘDU PONAD $100 MLN PRZYCHODU

100 miliardów nie wystarczyło akcjonariuszom Amazona – akcje traciły aż 7% po publikacji wyników. Powód – wzrost przychodów był niższy od tego, czego spodziewał się rynek.

AMAZON W DÓŁ

Słabszy od prognozowanego wzrost przychodów przytrafił się Amazonowi pierwszy raz od trzech lat. Szef finansów Amazona Brian Olsavsky tłumaczył ten fakt wysoką bazą – rok temu, gdy w USA zamknięte były centra handlowe, przychody Amazona wzrosły o 40% w ujęciu rocznym. W tym roku, kiedy lockdown minął, wzrost wyniósł zaledwie…. 27%. Spółka ostrzegła też, że w trzecim kwartale spodziewa się wzrostu rocznych przychodów o co najwyżej kilkanaście procent.
Amazon jest drugim największym detalistą świata pod względem przychodów. Pierwszym pozostaje Wallmart, ale przy obecnej dynamice wzrostów – prawdopodobnie w przyszłym roku stanie się numerem jeden.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O decyzji Rady Polityki Pieniężnej i również o kondycji polskiej gospodarki rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesorem Henrykiem Wnorowskim, członkiem Rady Polityki Pieniężnej.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aktualnej sytuacji gospodarki niemieckiej rozmawiał Marcin Dobroewolski z BIZNES24 z Matuszem Urbanem, z Oxford Economics.

BANKI

O prawie 180 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosły zyski banków w Polsce.

USA

Akcje Apple wzrosły wczoraj o prawie 2 proc. A to sprawiło, że amerykański gigant znowu ma 3 biliony kapitalizacji. Po raz pierwszy Apple przekroczył...

%d