Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

AMAZON ROZCZAROWAŁ WYNIKAMI STRASZY PROGNOZAMI NA 4Q

Oczekiwaniom rynku nie sprostał też Amazon. Zyski amerykańskiego giganta e-handlu w trzecim kwartale spadły o ponad połowę. Nieznacznie gorsze od oczekiwań okazały się też przychody firmy z Bellevue.

AMAZON ROZCZAROWAŁ WYNIKAMI STRASZY PROGNOZAMI NA 4Q

W trzecim kwartale Amazon wypracował zysk netto w wysokości 3 mld 160 mln USD wobec 6 mld 330 mln USD rok wcześniej.
Przełożyło się to na 6 dol i 12 centów zysko na akcję wobec ponad 12 dolarów rok wcześniej.

Przychody Amazona wyniosły prawie 110 mld co jest wynikiem lepszym o 15 proc. niż rok wcześniej, jednak o półtora miliarda dolarów mniej niż rynkowe oczekiwania.

Inwestorów zaniepokoiły też prognozy firmy na ostatni kwartał. Amazon spodziewa się kwartralnych przychodów na poziomie 130 a 140 mld dolarów, czyli mniej niz oczekiwał rynek. A kwartalne zyski mogą wynieść od zera do 3 mld dolarów.

Andy Jassy prezes Amazona, który w tym roku przejął stery po założycielu firmy Jeffie Bezosie, wyjaśnił, że spółka spodziewa się wyższych kosztów zatrudnienia i łańcucha dostaw.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Wojna na Ukrainie nie służy polskim firmom zarządzającym aktywami. Skarbiec Holding miał 1 mln 190 mln zł straty netto w zakończonym w marcu III...

POLSKA

Zysk grupy Dino Polska w I kwartale wyniósł ponad 191 mln zł netto. To wyżej niż zakładał konsensus rynkowy i lepiej niż w analogicznym...

ŚWIAT

O blisko 10 proc. spadają akcje Amazonu po publikacji zaskakującej kwartalnej straty tej największej na świecie firmy e-handlu.

ŚWIAT

Pozytywnie wynikami zaskoczył Apple. Producent Maców i iPhonów zarobił w pierwszym kwartale 2022 roku 25 mld dolarów, o blisko 6 proc. więcej niż przed...

%d bloggers like this: