Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

AMAZON REZYGNUJE Z PRZEJĘCIA IROBOT

AMAZON REZYGNUJE Z PRZEJĘCIA IROBOT

Po tej informacji akcje irobot straciły blisko 20% w handlu przedsesyjnym.

Obie firmy stwierdziły w komunikacie, że „nie ma ścieżki do uzyskania zgody organów regulacyjnych na transakcję”.

Producent Roomby ogłosił również , że zwolni 31% swoich pracowników, czyli około 350 osób, a jego prezes i dyrektor generalny Colin Angle natychmiast ustąpi ze stanowiska.

„Jesteśmy rozczarowani, że przejęcie iRobota przez Amazon nie mogło nastąpić” – oznajmił w komunikacie starszy wiceprezes i główny radca prawny Amazon David Zapolsky.

Rozwiązana umowa, ogłoszona po raz pierwszy w 2022 r., pierwotnie wyceniała iRobot na około1 miliard 700 milionów dolarów.

Dzisiaj kapitalizacja rynkowa spółki produkujące inteligentne odkurzacze wynosi poniżej 400 milionów dolarów.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...