Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GOSPODARKA

AMAZON POD LUPĄ UOKIK

Amazon pod lupą UOKIK – urząd postawił kilka zarzutów.

AMAZON ROŚNIE

UOKIK wszczął postępowanie przeciwko Amazonowi. Zarzuty dotyczą m.in wprowadzania w błąd co do momentu zawarcia umowy sprzedaży, terminów dostaw i uprawnień konsumentów – poinformował urząd w środowym komunikacie.

Postępowanie wyjaśniające w sprawie Amazonu trwa od września 2021 r. teraz spółka otrzymała zarzuty stosowania praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów.

Jak ustalił UOKIK zamówienia i otrzymanie jego potwierdzenia w serwisie Amazon.pl nie jest równoznaczne z zawarciem umowy sprzedaży, stanowi jedynie ofertę nabycia produktu ze strony konsumenta.

CZYTAJ TEŻ: W UNII ZABRAKNIE GAZU W 2023?

Ponadto informacje prezentowane w serwisie w zakresie dostępności i dat dostaw produktów oferowanych przez Amazon mogą nie być prawdziwe.

Urząd ocenił, że kolejną kwestią, o której konsumenci mogą nie być należycie informowani, są przysługujące im uprawnienia w związku z ofertą „Gwarancja Dostawy”.

Jeśli zarzuty się potwierdzą, spółce grozi kara do 10 procent obrotu” – napisano w komunikacie.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O rekordowych wynikach Banku Pekao S.A, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Pawłem Strączyńśkim, wiceprezesem Pekao S.A.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy w Polsce mamy już bańkę w nieruchomościach i kiedy spadną ceny, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Szymonem Pifczykiem, autorem autor...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy KPO, wzrost płac oraz likwidacja tarcz antyinflacyjnych podbiją poziom inflacji, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesor Joanną Tyrowicz, członkinią Rady...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O ulgach dla przedsiębiorców oraz dla współwłaścicieli spółek z o.o. płacących ZUS, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Mirosławą Zugaj, partnerem w Chojnacka &...