Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

AMAZON KONTRA KE – 1:0 WS. PODATKÓW

Potentat światowego rynku e-handlu, Amazon ponownie wygrywa z Unią Europejską. Jak orzekł wczoraj unijny sąd pierwszej instancji, Amazon nie musi zwracać 250 mln euro do budżetu Luksemburga. Zdaniem sądu pomoc publiczna, którą otrzymał koncern, była legalna.

AMAZON KONTRA KE - 1:0 WS. PODATKÓW
Bryan Angelo / Unsplash

Wyrok zapadł zaledwie tydzień po ujawnieniu informacji, że za 2020 r. luksemburska filia Amazona nie zapłaciła ani centa podatku dochodowego, mimo rekordowych zysków (44 mld euro).

Sędziowie UE stwierdzili, że „Komisja nie udowodniła , że nastąpiło nieuzasadnione zmniejszenie obciążenia podatkowego europejskiej spółki zależnej grupy Amazon”.

Amazon przyjął orzeczenie z satysfakcją. Firma wskazała, że przestrzegała wszystkich obowiązujących przepisów i nie była preferencyjnie traktowana.

CZYTAJ TEŻ: FINAŁ SPORU EPIC GAMES Z APPLE

Wcześniej KE przegrała podobne spory z: Irlandią i koncernem Apple, Holandią i koncernem Starbucks, Belgią i działającymi tam 55 spółkami należącymi do międzynarodowych koncernów.

Wygrała tylko raz, gdy we wrześniu 2019 r. Sąd Unii Europejskiej nakazał luksemburskiej filii Fiata Chryslera zwrot 30 mln euro do tamtejszego budżetu.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

AMAZON KONTRA KE - 1:0 WS. PODATKÓW

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UE

Wiceszefowa Komisji Europejskiej Vera Jourova uważa, że Polsce nie należą się pieniądze z KPO. Czeska komisarz skrytykowała w Parlamencie Europejskim prezydencką nowelizację ustawy o...

BIZNES I POLITYKA

NIe będzie podatku od straty. Ale tylko przez rok. A później będzie jeszcze gorszy - bo obejmie więcej firm.

POLSKA

Ważna informacja dla płatników VAT: nie zapomnij złożyć JPK za maj.

UE

Europarlament odpuścił Ursuli von der Leyen w sprawie reguły "pieniądze za praworządność”, a tym samym – upiekło się też Polsce.

%d bloggers like this: