Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

AMAZON KONTRA KE – 1:0 WS. PODATKÓW

Potentat światowego rynku e-handlu, Amazon ponownie wygrywa z Unią Europejską. Jak orzekł wczoraj unijny sąd pierwszej instancji, Amazon nie musi zwracać 250 mln euro do budżetu Luksemburga. Zdaniem sądu pomoc publiczna, którą otrzymał koncern, była legalna.

AMAZON KONTRA KE - 1:0 WS. PODATKÓW
Bryan Angelo / Unsplash

Wyrok zapadł zaledwie tydzień po ujawnieniu informacji, że za 2020 r. luksemburska filia Amazona nie zapłaciła ani centa podatku dochodowego, mimo rekordowych zysków (44 mld euro).

Sędziowie UE stwierdzili, że „Komisja nie udowodniła , że nastąpiło nieuzasadnione zmniejszenie obciążenia podatkowego europejskiej spółki zależnej grupy Amazon”.

Amazon przyjął orzeczenie z satysfakcją. Firma wskazała, że przestrzegała wszystkich obowiązujących przepisów i nie była preferencyjnie traktowana.

CZYTAJ TEŻ: FINAŁ SPORU EPIC GAMES Z APPLE

Wcześniej KE przegrała podobne spory z: Irlandią i koncernem Apple, Holandią i koncernem Starbucks, Belgią i działającymi tam 55 spółkami należącymi do międzynarodowych koncernów.

Wygrała tylko raz, gdy we wrześniu 2019 r. Sąd Unii Europejskiej nakazał luksemburskiej filii Fiata Chryslera zwrot 30 mln euro do tamtejszego budżetu.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BIZNES I POLITYKA

Ponad 15 mln euro odejmie Komisja Europejska z funduszy przewidzianych dla Polski. Wczoraj minął ostateczny termin pierwszego wezwania do zapłaty, jakie wystawiła Komisja Europejska...

ŁAD, PODATKI I PRAKTYKA

Tematem rozmowy w BIZNES24 jest wspólne rozliczenie małżonków, w tym m.in. ulga klasy średniej.

PODATKI

Roman Młodkowski z BIZNES24 w rozmowiem z prof. Adamem Mariańskim, ekspertem BCC, prezesem KIDP, omawia podatki w 2022 roku.

ŁAD, PODATKI I PRAKTYKA

Tematem rozmowy Romana Młodkowskiego i Rafała Frączyka z CRIDO jest ulga dla klasy średniej.