Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

ALPHABET TRACI PO WYNIKACH

ALPHABET TRACI

Ponad 5 proc. tracą w przed sesyjnych notowaniach akcje Alphabetu po publikacji raportu za czwarty kwartał. Inwestorom prawdopodobnie nie spodobały się niższe niż zakładano przychody z reklam.

Na pierwszy rzut oka raport opublikowany przez technologicznego giganta nie wygląda źle. Spółka podała, że w ostatnim kwartale wypracowała zysk na akcję w wysokości 1 dolara 64 centów. Rynki spodziewały się wyniku o 5 centów gorszego. Również wyższe od oczekiwań były przychody spółki, które wyniosły 86 miliardów 31 dolarów – analitycy spodziewali się wyniku o niemal równy miliard dolarów gorszego.

CZYTAJ TEŻ: AZURE RATUJE MICROSOFT

Co za tym nie spodobało się analitykom. Jak informuje stacja CNBC zwrócili oni uwagę na przychody wypracowane przez spółkę z reklam, które rosną wolniej w porównaniu do bezpośrednich konkurentów TIKToka i Facebooka.

Alphabet poinformował, że na przeprowadzona w ubiegłym roku restrukturyzacja zatrudnienia kosztowała spółkę ponad 2 miliardy 100 milionów dolarów. W całym ubiegłym roku akcje Alphabetu wzrosły o ponad 54 proc.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ALPHABET TRACI PO WYNIKACH

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...