Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

ALLEGRO ZAPOWIADA INWESTYCJE

ALLEGRO

Z samego rana swoje wyniki podało Allegro. Spółka chwali się wyższym od oczekiwań zyskiem i wzrostem liczby osób, które robią zakupy na jej platformie.

I tak od lipca do końca września Allegro wypracowało przychody na poziomie 2 miliardów 432 milionów zł co jest wynikiem minimalnie lepszym od konsensusu.

CZYTAJ TEŻ: MIERNY ZYSK KGHM

Zysk grupy w trzecim kwartale wyniósł prawie 242 mln zł, tymczasem oczekiwania rynków wynosiły 210 mln zł. Rok wcześniej grupa miała 2,2 mld zł straty netto, gdyż wynikach za trzeci kwartał 2022 roku ujęto niepieniężny odpis w wysokości ponad 2 mld zł.

Liczba aktywnych kupujących na Allegro wzrosła szósty kwartał z rzędu, osiągając poziom 14,5 mln osób.

Jon Eastick, prezes Allegro powiedział, że dzięki niedawnemu przedłużeniu linii kredytowych spółka ma jeszcze większą elastyczność w inwestowaniu.

Allegro zapowiedziało już, że w przyszłym roku planuje uruchomić swoje platformy na Węgrzech, w Słowenii i Chorwacji.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ALLEGRO ZAPOWIADA INWESTYCJE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

W tym tygodniu zdecydowanie przybyło niedźwiedzi na warszawskim parkiecie. Z kolei pogłowie byków pozostaje praktycznie bez zmian od ubiegłotygodniowego badania inwestorów indywidualnych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O najnowszych danych dotyczących polskiej gospodarki rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesorem Witoldem Orłowskim, gł. doradcą w PwC.

GPW

Wywiad z prezesem Grupy Azoty - ale bez najważniejszych pytań. Rzeczpospolita publikuje dziś odpowiedzi Huberta Kamoli, od niedawna prezesa Grupy Azoty, na pytania głównie...

USA

Przenosimy się za ocean gdzie trwa sezon wynikowy na Wall Street. Dzisiaj raportem za drugi kwartał pochwalił się US Bancorp, które wyglądają mizernie na...