Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

ALLEGRO W DÓŁ, BO AMAZON URUCHAMIA W POLSCE PRIME

Prawie pięcioprocentowym spadkiem zareagował kurs Allegro na informację o wprowadzeniu przez Amazona usługi Prime w Polsce.

black flat screen computer monitor
Photo by Sagar Soneji on <a href="https://www.pexels.com/photo/black-flat-screen-computer-monitor-4560039/" rel="nofollow">Pexels.com</a>

Amazon wprowadza w Polsce usługę Amazon Prime, oferując darmowe dostawy produktów z ponad 30 kategorii. Członkowie Amazon Prime mogą korzystać z nielimitowanych, darmowych dostaw produktów oznaczonych logo Prime, do domu, Paczkomatów lub punktów odbioru nawet następnego dnia, bez minimalnej wartości zamówienia.

Program obejmuje także dostęp do filmów i seriali Prime Video, darmowe gry PC i comiesięczną subskrypcję kanału Twitch na Prime Gaming. Klienci mogą dołączyć do Amazon Prime rejestrując się na darmowy, 30-dniowy okres próbny. Po jego zakończeniu Prime kosztuje 49 zł rocznie lub 10,99 zł miesięcznie, podano w komunikacie.

Amazon Prime to odpowiednik dobrze znanego klientom Allegro programu Smart!, który również oferuje darmową dostawę w zamian za stałą opłatę.

Amazon to drugi największy – pod względem przychodów – detalista świata. Wyprzedza go wciąż Walmart, ale dynamika przychodów z ostatniego roku wskazuje, że prawdopodobnie w 2022 roku Amazon zdetronizuje Walmart.

CZYTAJ TEŻ: GIGANTYCZNA KARA NAŁOŻONA NA AMAZON ZA NIEPRZESTRZEGANIE RODO

Amazon w Polsce działa w Polsce od 2014 r. – ale aż do ubiegłego roku tylko jako właściciel centrów logistycznych w których pakowano paczki zamawiane przez niemieckich klientów. Rok temu pojawiła się polskojęzyczna wersja niemieckiego serwisu Amazona, a 2 marca tego roku Amazon oficjalnie rozpoczął sprzedaż na polskim rynku.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ALLEGRO W DÓŁ, BO AMAZON URUCHAMIA W POLSCE PRIME

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Większymi przychodami, ale niższym zyskiem zakończył pierwszy kwartał lider polskiego e-handlu, czyli Allegro. Spółka obniża też prognozę wyników na cały 2022 rok.

ŚWIAT

O blisko 10 proc. spadają akcje Amazonu po publikacji zaskakującej kwartalnej straty tej największej na świecie firmy e-handlu.

Bez kategorii

Wyniki chmurowej części Amazona znów na pierwszym planie. W biznesie detalicznym jest zdecydowanie gorzej. Ale i tak inwestorzy zareagowali na informacje z Amazona zakupami,...

USA

Google, Facebook, Amazon - trzy firmy, które rządzą światowym e-commerce publikują w tym tygodniu swoje wyniki finansowe.

%d bloggers like this: