Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

ALLEGRO W DÓŁ, BO AMAZON URUCHAMIA W POLSCE PRIME

Prawie pięcioprocentowym spadkiem zareagował kurs Allegro na informację o wprowadzeniu przez Amazona usługi Prime w Polsce.

black flat screen computer monitor
Photo by Sagar Soneji on <a href="https://www.pexels.com/photo/black-flat-screen-computer-monitor-4560039/" rel="nofollow">Pexels.com</a>

Amazon wprowadza w Polsce usługę Amazon Prime, oferując darmowe dostawy produktów z ponad 30 kategorii. Członkowie Amazon Prime mogą korzystać z nielimitowanych, darmowych dostaw produktów oznaczonych logo Prime, do domu, Paczkomatów lub punktów odbioru nawet następnego dnia, bez minimalnej wartości zamówienia.

Program obejmuje także dostęp do filmów i seriali Prime Video, darmowe gry PC i comiesięczną subskrypcję kanału Twitch na Prime Gaming. Klienci mogą dołączyć do Amazon Prime rejestrując się na darmowy, 30-dniowy okres próbny. Po jego zakończeniu Prime kosztuje 49 zł rocznie lub 10,99 zł miesięcznie, podano w komunikacie.

Amazon Prime to odpowiednik dobrze znanego klientom Allegro programu Smart!, który również oferuje darmową dostawę w zamian za stałą opłatę.

Amazon to drugi największy – pod względem przychodów – detalista świata. Wyprzedza go wciąż Walmart, ale dynamika przychodów z ostatniego roku wskazuje, że prawdopodobnie w 2022 roku Amazon zdetronizuje Walmart.

CZYTAJ TEŻ: GIGANTYCZNA KARA NAŁOŻONA NA AMAZON ZA NIEPRZESTRZEGANIE RODO

Amazon w Polsce działa w Polsce od 2014 r. – ale aż do ubiegłego roku tylko jako właściciel centrów logistycznych w których pakowano paczki zamawiane przez niemieckich klientów. Rok temu pojawiła się polskojęzyczna wersja niemieckiego serwisu Amazona, a 2 marca tego roku Amazon oficjalnie rozpoczął sprzedaż na polskim rynku.

BIZNES24 online
Telewizja BIZNES24 również online – oglądaj na https://biznes24.tv

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Wartość segmentu e-commerce w Polsce wzrośnie do 139 mld zł w 2024 r. z 87 mld zł szacowanych na 2020 r., podało Allegro w...

GPW

Allegro kupuje Mall Group - posiadacza czwartej największej platformy e-commerce w Czechach, oraz operatora logistycznego WE|DO.

RYNKI

Oczekiwaniom rynku nie sprostał też Amazon. Zyski amerykańskiego giganta e-handlu w trzecim kwartale spadły o ponad połowę. Nieznacznie gorsze od oczekiwań okazały się też...

GPW

MARCIN DOBROWOLSKI, BIZNES24: Rynek e-commerce Polsce, ile jest wart? I czy wart jest na tyle dużo, aby uzasadniało to walkę światowych gigantów o swoje...