Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

GPW

ALLEGRO URUCHAMIA FULFILLMENT. CENY? OD 2.49 NETTO ZA PACZKĘ

Allegro uruchamia usługę fulfillmentu dla sprzedawców. Z punktu widzenia sprzedawców oznacza to, że mogą zlecić Allegro pakowanie i wysyłkę towarów – których sami nigdy nie zobaczą na oczy. Z punktu widzenia klientów – możliwość szybszego odbioru towarów. Z punktu widzenia inwestorów – perspektywę wyższych zysków.

allegro
FRANCOIS NUYTS, CEO ALLEGRO / FOT. ALLEGRO

Allegro uruchamia fulfillment. Obrona przed Amazonem

Usługa fulfillmentu stała się jedną z podstaw potęgi Amazona, drugiego największego – po Walmarcie – detalisty świata. To na bazie bardzo szybkiej logistyki opartej o własne magazyny – takie jak np. te zlokalizowane w okolicy Wrocławia i Poznania – Amazon oparł sukces usługi Prime, w której klienci dostają paczkę zwykle następnego dnia po zamówieniu zakupów.

CZYTAJ TEŻ: WYNIKI MICROSOFT ŚWIETNE. I BĘDĄ LEPSZE, BO EXCEL I WORD ZDROŻEJĄ

Sprzedawca, żeby mógł uczestniczyć w programie Prime, musi korzystać z usługi fulfillmentowej. Czyli – oprócz prowizji od sprzedaży – musi w Amazonie zostawić też pieniądze za obsługę logistyczną.

Ile kosztuje fulfillment Allegro?

Allegro na razie nie wprowadziło wymogu korzystania ze swojego fulfillmentu jako warunku uczestnictwa przez sprzedawców w programie Smart, czyli odpowiedniku Amazon Prime. Nie ujawniło też cennika usługi – poza brzegowymi warunkami z których wynika, że obsługa jednej paczki to minimum 2.49 zł netto za paczkę, a maksimum – 17.7 zł.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ALLEGRO URUCHAMIA FULFILLMENT. CENY? OD 2.49 NETTO ZA PACZKĘ

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Allegro mocno w dół po wynikach za pierwsze półrocze i zapowiedzi rewizji przewidywań na najbliższe lata. Zysk netto spadł rok do roku o czterdzieści...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jakie są plany Comarchu po przyszłym wejściu w usługi e-commerce rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 ze Zbigniewem Rymarczykiem, wiceprezesem Comarch s.a.

RYNKI

Większymi przychodami, ale niższym zyskiem zakończył pierwszy kwartał lider polskiego e-handlu, czyli Allegro. Spółka obniża też prognozę wyników na cały 2022 rok.

ŚWIAT

O blisko 10 proc. spadają akcje Amazonu po publikacji zaskakującej kwartalnej straty tej największej na świecie firmy e-handlu.

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: