Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

ALLEGRO URUCHAMIA FULFILLMENT. CENY? OD 2.49 NETTO ZA PACZKĘ

Allegro uruchamia usługę fulfillmentu dla sprzedawców. Z punktu widzenia sprzedawców oznacza to, że mogą zlecić Allegro pakowanie i wysyłkę towarów – których sami nigdy nie zobaczą na oczy. Z punktu widzenia klientów – możliwość szybszego odbioru towarów. Z punktu widzenia inwestorów – perspektywę wyższych zysków.

ALLEGRO URUCHAMIA FULFILLMENT. CENY? OD 2.49 NETTO ZA PACZKĘ
FRANCOIS NUYTS, CEO ALLEGRO / FOT. ALLEGRO

Allegro uruchamia fulfillment. Obrona przed Amazonem

Usługa fulfillmentu stała się jedną z podstaw potęgi Amazona, drugiego największego – po Walmarcie – detalisty świata. To na bazie bardzo szybkiej logistyki opartej o własne magazyny – takie jak np. te zlokalizowane w okolicy Wrocławia i Poznania – Amazon oparł sukces usługi Prime, w której klienci dostają paczkę zwykle następnego dnia po zamówieniu zakupów.

CZYTAJ TEŻ: WYNIKI MICROSOFT ŚWIETNE. I BĘDĄ LEPSZE, BO EXCEL I WORD ZDROŻEJĄ

Sprzedawca, żeby mógł uczestniczyć w programie Prime, musi korzystać z usługi fulfillmentowej. Czyli – oprócz prowizji od sprzedaży – musi w Amazonie zostawić też pieniądze za obsługę logistyczną.

Ile kosztuje fulfillment Allegro?

Allegro na razie nie wprowadziło wymogu korzystania ze swojego fulfillmentu jako warunku uczestnictwa przez sprzedawców w programie Smart, czyli odpowiedniku Amazon Prime. Nie ujawniło też cennika usługi – poza brzegowymi warunkami z których wynika, że obsługa jednej paczki to minimum 2.49 zł netto za paczkę, a maksimum – 17.7 zł.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ALLEGRO URUCHAMIA FULFILLMENT. CENY? OD 2.49 NETTO ZA PACZKĘ

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

O blisko 10 proc. spadają akcje Amazonu po publikacji zaskakującej kwartalnej straty tej największej na świecie firmy e-handlu.

Bez kategorii

Wyniki chmurowej części Amazona znów na pierwszym planie. W biznesie detalicznym jest zdecydowanie gorzej. Ale i tak inwestorzy zareagowali na informacje z Amazona zakupami,...

USA

Google, Facebook, Amazon - trzy firmy, które rządzą światowym e-commerce publikują w tym tygodniu swoje wyniki finansowe.

GPW

Wartość segmentu e-commerce w Polsce wzrośnie do 139 mld zł w 2024 r. z 87 mld zł szacowanych na 2020 r., podało Allegro w...

%d bloggers like this: