Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

ALLEGRO PRZEGRYWA Z UOKIK. SPRZEDAWCY GÓRĄ

Allegro przegrywa w sądzie z UOKiK – nie wolno mu zawieszać kont sprzedających, którzy zażądali zwrotu prowizji.

ALLEGRO TRACI

O przegranej Allegro jako pierwsze napisały Wiadomości Handlowe.

Informacja o korzystnej dla sprzedawców decyzji UOKIK, której Allegro nie udało się uchylić w sądzie, znalazła się na głównej stronie Allegro.pl – w jej lewym górnym rogu. Niestety klikanie w napis „Decyzja Prezesa UOKiK nr DDK 1/2016.” nie otwiera żadnej strony.

ALLEGRO PRZEGRYWA

Żeby przeczytać komunikat w całości – trzeba odkryć, że w tej samej linii, ale w prawym górnym rogu, umieszczony został przycisk „SZCZEGÓŁY”. I dopiero klik w ten element strony przenosi użytkowników do treści decyzji.

ALLEGRO PRZEGRYWA

Spór toczył się przez 5 lat. W 2015 roku UOKIK zakwestionował praktykę polegająca na tym, że Allegro zawieszało konta sprzedawców z powodu nieopłacenia prowizji – w sytuacji, gdy zdaniem sprzedawców do transakcji w ogóle nie doszło. Allegro zapewnia, że mimo trwającego sporu już od 4 lat nie stosowało zakwestionowanej praktyki. A teraz zmieniło swój regulamin.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ALLEGRO PRZEGRYWA Z UOKIK. SPRZEDAWCY GÓRĄ

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Allegro z ponad 2-miliardową stratą. Ponad trzyprocentową przeceną akcji przyjęli inwestorzy kwartalne wyniki Allegro. Największa rodzima platforma e-commerce zamknęła trzeci kwartał stratą w wysokości...

POLSKA

Dzisiejszy kurs Allegro w dół - wszystko przez informację o odpisach.

POLSKA

Allegro traci użytkowników, chińska konkurencja rośnie.

POLSKA

Bez zaskoczenia, albo zgodnie z planem – tak można nazwać przegłosowaną przez walne zgromadzenie akcjonariuszy PGNiG decyzję o połączeniu z PKN Orlen.

%d bloggers like this: