Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

ALIOR BANK LEPIEJ OD PROGNOZ

Alior Bank opublikował wyniki za trzeci kwartał.

ALIOR BANK

62,6 mln zł straty netto zanotował Alior Bank w III kwartale. Jest to dobra informacja, gdyż rynek oczekiwał 15 proc. wyższej, na poziomie 74 mln zł.

Biura maklerskie prognozowały stratę w najgorszym scenariuszu sięgającą nawet 97 mln zł. Wynik odsetkowy banku sięgnął 586 mln 700 tys zł i był 12 proc. powyżej oczekiwań analityków. Z kolei wynik z opłat i prowizji wyniósł 201 mln 600 tys. zł i był 4 proc. poniżej konsensusu na poziomie 209 mln zł.

CZYTAJ TEŻ: WYNIKI CCC PONIŻEJ OCZEKIWAŃ

Wpływ na bilans finansowy banku w III kwartale miało ujęcie kosztów wakacji kredytowych. Całkowity koszt oszacowany w oparciu o 69 proc. partycypacji kredytobiorców uprawnionych do skorzystania z zawieszenia spłaty kredytu wyniósł 502 mln zł.

Kilka godzin przed publikacją wyników, bank poinformował o rezygnacji wiceprezesa Marka Majsaka, który nadzorował obszar klienta biznesowego. Rada Nadzorcza w jego miejsce powołała Szymona Kamińskiego, wcześniej pełniącego funkcję prezesa PEAKO Leasing.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ALIOR BANK LEPIEJ OD PROGNOZ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: