Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

NIEMCOM ZABRAKNIE GAZU?

Rosja ograniczyła przesył gazu do Niemiec. W konsekwencji minister gospodarki republiki federalnej ogłosił stan alarmowy w całej gospodarce.

CENY GAZU 2022
Źródło: Pexels

Wprowadzony dziś alert jest drugim z trzech etapów planu kryzysowego, opracowanego na wypadek znaczących problemów z dostawami gazu.

Podwyższony stopień alarmowy daje rządowi możliwość wprowadzenia przepisów, które pozwolą firmom energetycznym na podwyższenie cen energii dla domów i przedsiębiorstw. Niektóre elektrownie węglowe mogą zostać ponownie uruchomione, aby zminimalizować zużycie gazu. Kolejny, trzeci etap planu kryzysowego ma w założeniach dać państwu pełną kontrolę nad dystrybucją energii.

CZYTAJ TEŻ: SŁABNĄ NASTROJE W NIEMIECKIEJ GOSPODARCE

Minister gospodarki Robert Habeck powiedział dziś, że jeśli dostawy gazu z Rosji utrzymają się na obecnym, niskim poziomie 40 procent, to 90-procentowe zapełnienie magazynów do grudnia będzie trudne do osiągnięcia bez dodatkowych środków. Minister nie wykluczył racjonowania dostaw gazu, jednak wyraził nadzieję, że taka decyzja nie będzie konieczna.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

NIEMCOM ZABRAKNIE GAZU?

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FINANSE OSOBISTE

KNF broni WIBORu. Zdaniem Komisji Nadzoru Finansowego tezy o manipulowaniu wskaźnikiem, od którego bezpośrednio zależy wysokość większości złotowych kredytów w Polsce - jest nieuzasadniona.

POLSKA

Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała wytyczne dla banków. Banki z wysokim udziałem kredytów hipotecznych - szczególnie walutowych - w przyszłym roku dywidendy nie wypłacą. Komisja...

ŚWIAT

Embargo na ropę okazało się mieć wielkie tylko oczy. Dzień po jego wprowadzeniu ropa Brent - główny zamiennik rosyjskiej ropy na Starym Kontynencie -...

FIRMA

Grupa Inter Cars chwali się wynikami. Grupa miała w listopadzie o prawie 30 proc. wyższe przychody niż rok wcześniej. Do kasy firmy wpłynęło ponad...

%d bloggers like this: