Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

CENY

AKCYZA NA PALIWA OD DZIŚ NIŻSZA

Od dziś wchodzi w życie obniżka akcyzy na paliwa, która jest częścią tzw. tarczy antyinflacyjnej. W weekend prezydent podpisał ustawę, która obniża akcyzę na paliwa, prąd. Przepisy zawieszają także czasowo opodatkowanie sprzedaży detalicznej paliw.

AKCYZA NA PALIWA OD DZIŚ NIŻSZA

O ile obniżka akcyzy na prąd dla gospodarstw domowych wchodzi w życie dopiero od nowego roku, to niższa akcyza na paliwa zaczyna działać od dziś do 31 maja przyszłego roku. Jak obniżki przełożą się na cen paliw na stacjach? Szef Orlenu – Daniel Obajtek na początku grudnia zapowiadał, że obniżenie akcyzy to obniżka rzędu 30 groszy na każdym litrze tankowanego paliwa.
Jego zdaniem ceny benzyny spadną do około 5 zł i 80 gr za litr.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Ceny drewna 2022? Branża obawia się powtórki z 2021 roku Ceny tarcicy już rosną – mówi w BIZNES24 Rafał Szefler, dyrektor Polskiej Izby Gospodarczej...

CENY

Gazprom wezwał Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo do arbitrażu. Rosyjska spółka chce zmiany ceny gazu w kontrakcie jamalskim. PGNIG nie widzi do tego podstaw.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Podwyżki cen w Polsce to główny temat rozmowy Romana Młodkowskiego z Andrzejem Kubisiakiem, wicedyrektorem Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Dlaczego gaz tak drożeje, skoro PGNiG kupuje większość według długoterminowego kontraktu jamalskiego – pyta w BIZNES24 prof. Grażyna Ancyparowicz, członkini Rady Polityki Pieniężnej, zszokowana...