Connect with us

Hi, what are you looking for?

FINANSE OSOBISTE

AKCJONARIAT HANDLOWEGO BEZ DYWIDENDY

Akcjonariusze Banku Handlowego, lepiej znanego jako Citi Handlowy muszą złapać się za portfel. KNF nie zezwolił na wypłatę dywidendy z zysku za 2019 roku, która miała wynieść 3.66zł na akcję.

Komisja Nadzoru Finansowego nie zezwoliła na wypłatę dywidendy Banku Handlowego z wypracowanego zysku w 2019 roku, który wyniósł 479 mln zł. Bank wnioskował o wypłatę 100%, 75% lub 50% zysku w postaci dywidendy jednak KNF podjął decyzję o niepodzielności zysku że handlowego ponieważ nie dotrzymał warunków, które umożliwiłyby pozytywne rozpatrzenie wniosku na wypłatę zysku. Oznacza to, że wszyscy akcjonariusze, którzy byli właścicielami banku handlowego w 2019 roku nie otrzymają wypłaty dywidendy. Co innego akcjonariusze z 2020 roku ponieważ KNF dał zielone światło na wypłatę dywidendy w wysokości 100% zysku za 2020 rok, który wyniósł 158 mln zł. Dywidenda na jedną akcję wyniesie 1,2 zł.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

RYNKI

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

GPW

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.