Connect with us

Hi, what are you looking for?

TECHNOLOGIA

AKCJE ROBINHOODA JUŻ PO PONAD $70

Trwa rajd na akcjach niedawnego nasdaqowego debiutanta. Po 24-procentowym wzroście we wtorek, wczoraj kurs akcji Robinhooda skoczył o kolejne 50 proc. Tym samym kosztują już prawie dwa razy więcej niż na debiucie tydzień temu.

Za boom na akcjach Robinhooda stoi przede wszystkim rzesza drobnych inwestorów, dla których spółka zarezerwowała jedną czwartą wszystkich akcji.
Po stronie kupujących stanął także bardzo popularny fundusz ARK Investment Management, skupując 1,3 mln walorów spółki.

Robinhood to aplikacja internetowa, która która umożliwia inwestorom detalicznym handel akcjami bez opłacania prowizji. Spółce płacą bowiem tzw. market-maklerzy, czyli inne spółki, które otrzymują pieniądze od giełd za dostarczanie płynności.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

FINANSE

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.