Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

TECHNOLOGIA

AKCJE ROBINHOODA JUŻ PO PONAD $70

Trwa rajd na akcjach niedawnego nasdaqowego debiutanta. Po 24-procentowym wzroście we wtorek, wczoraj kurs akcji Robinhooda skoczył o kolejne 50 proc. Tym samym kosztują już prawie dwa razy więcej niż na debiucie tydzień temu.

ROBINHOOD

Za boom na akcjach Robinhooda stoi przede wszystkim rzesza drobnych inwestorów, dla których spółka zarezerwowała jedną czwartą wszystkich akcji.
Po stronie kupujących stanął także bardzo popularny fundusz ARK Investment Management, skupując 1,3 mln walorów spółki.

CZYTAJ TEŻ: PONAD 2 MILIARDY PRZYCHODÓW, EBITDA NADAL NISKA. WYNIKI CCC

Robinhood to aplikacja internetowa, która która umożliwia inwestorom detalicznym handel akcjami bez opłacania prowizji. Spółce płacą bowiem tzw. market-maklerzy, czyli inne spółki, które otrzymują pieniądze od giełd za dostarczanie płynności.

AKCJE ROBINHOODA JUŻ PO PONAD $70

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

EUROPA

W grudniu 2022 roku nastąpił spadek produkcji przemysłowej w strefie euro.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O uchylonych kontrowersyjnych przepisach dotyczących pośrednich transakcji rajowych rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Magdaleną Dymkowską, partnerem w Zespole Cen Transferowych w MDDP.

USA

Rok po manii meme-stock - wycena Robinhooda cieniem tej z okolic debiutu. Spółka zanotowała wczoraj 10-cioprocentowy spadek po tym, jak inwestorzy rozczarowali się jej...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wstępne wyniki spisu ludności 2021 są tematem rozmowy Marcina Dobrowolskiego z Dominikiem Rozkrutem, prezesem Głównego Urzędu Statystycznego.

%d