Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

AKCJE NVIDII NA NOWYM ATH

Kurs akcji Nvidia przekroczył dziś
500 dolarów i osiągnął nową rekordową cenę. Tak rynki zareagowały na nowe karty graficzne amerykańskiej spółki, które znajdą się w pecetach ze sztuczną inteligencją.

AKCJE NVIDII NA NOWYM ATH
zdjecie: gguy

Nowe karty zostały zaprezentowane na targach ECS.
Według Nvidii pozwolą one graczom, projektantom i innym użytkownikom komputerów lepiej wykorzystywać sztuczną inteligencję na swoich komputerach PC.

Nowe karty będą kosztowały w zależności od modelu od 599 do 999 dolarów.
Najdroższa oznaczona jako GeForce RTX 4080 SUPER otrzyma więcej rdzeni obliczeniowych i szybszą pamięć. Produkt trafi do sprzedaży już 31 stycznia.

Szybciej na wieść o nowych kartach zareagowali inwestorzy. Akcje amerykańskiej spółki rosły dziś o ponad 4 proc przebijając barierę 500 dolarów. Tym samy walory Nvidii osiągnęły nową rekordową wartość.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...