Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

HUŚTAWKA NA AKCJACH NETFLIKSA. TERAZ ZNÓW DROŻEJĄ

Huśtawka na akcjach Netfliksa po trzech niespodziankach z tej spółki. Najpierw mocno drożały, później mocno taniały – ale kiedy do handlu przystąpili duzi inwestorzy – znów mocno drożeją. Inwestorzy do przetrawienia mieli aż trzy niespodzianki – więcej abonentów, niższy zysk i nowego prezesa.

HUŚTAWKA NA AKCJACH NETFLIKSA. TERAZ ZNÓW DROŻEJĄ
FOT.: Charles Deluvio / Unsplash

Ilu abonentów ma Netflix

Netflix zaskoczył w swoim raporcie liczbą nowych abonentów. Zaskoczył podwójnie – po pierwsze dlatego, że miał już nie ujawniać tych danych w kwartalnych raportach. Po drugie – bo liczba okazała się bardzo dobra. Serwisowi przybyło 7 milionów nowych subskrybentów – łącznie miał ich na koniec ubiegłego roku 231 milionów. Ale cena, jaką Netflix zapłacił za ten wzrost jest wysoka. Po pierwsze przychody okazały się zgodne z oczekiwaniami mimo, że liczba abonentów znacznie te oczekiwania przebiła.

CZYTAJ TEŻ: GOOGLE ZWOLNI 12 TYS. PRACOWNIKÓW

To oznacza, że wielu nowych subskrybentów jest jeszcze w okresie darmowym, albo niskopłatnym – prawdziwy test ich wierności przyjdzie, gdy trzeba będzie zapłacić pełny abonament. Po drugie – koszty okazały się znacznie wyższe od oczekiwań. Trzy podstawowe kategorie kosztów Netfliksa to technologia, produkcja filmów i marketing.

Reed Hastings odchodzi

W efekcie drugie zaskoczenie to kwartalny zysk na akcję. Przy cenie akcji wynoszącej ponad 300 dolarów zysk wyniósł zaledwie 12 centów – rynek spodziewał się prawie pół dolara zysku. I trzecie zaskoczenie – jeden z założycieli Netfliksa, Reed Hasting, odchodzi z fotela prezesa. Zastąpi go dotychczasowy dyrektor operacyjne Greg Peters.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

HUŚTAWKA NA AKCJACH NETFLIKSA. TERAZ ZNÓW DROŻEJĄ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

W pierwszym kwartale br. Netflix zanotował spadek liczby subskrybentów o 200 tysięcy do 221 milionów 640 tysięcy. W handlu posesyjnym akcje koncernu taniały o...

INNE

Liczba nowych abonentów Netfliksa w ostatnim kwartale minionego roku okazała się niższa niż oczekiwał rynek, co doprowadziło do 20 proc. przeceny akcji w handlu posesyjnym.

RYNKI

Lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne pokazał Netflix. Zysk na akcję platformy streamingowej wyniósł 3,19 dolarów, wobec konsensusu na poziomie 2,56. W efekcie akcje spółki...

COVID

Netflix dołącza do coraz dłuższej listy amerykańskich firm, które żądają od wchodzących do biura pracowników, gości i dostawców certyfikatu szczepień. CNN za złamanie tego...

%d bloggers like this: