Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES I POLITYKA

AKCJE LPP NAJTAŃSZE OD PRAWIE DWÓCH LAT. SPÓŁKA ZAPEWNIA, ŻE NIE WYCOFUJE SIĘ Z UKRAINY

Akcje LPP trzeci dzień z rzędu najmocniej tracącymi w indeksie WIG20. Po poniedziałkowym spadku o prawie 10% jedna akcja kosztuje poniżej 9 tysięcy złotych – po raz pierwszy od końca kwietnia 2021 roku.

LPP NIE WYCHODZI Z UKRAINY
LPP NIE WYCHODZI Z UKRAINY

Spółka LPP – największy w Środkowej Europie detalista modowy, właściciel takich marek jak Reserved, Sinsay, czy Cropp – poinforowała, że do zera odpisała wartość wszystkich swoich aktywów w Ukrainie. Zmniejszyło to stan majątku spółki o 270 milionów złotych, co znajdzie odzwierciedlenie w najbliższym wyniku kwartalnym. LPP prowadziło w Ukrainie 157 sklepów.

WIG20
WIG20 – NAJMOCNIEJSZE I NAJSŁABSZE SPÓŁKI W CZASIE SESJI 28 LUTEGO 2022

Konrad Ryczko, analityk DM BOŚ, w rozmowie z BIZNES24 uznał decyzję LPP za bardzo konserwatywną księgowo. Zdaniem Ryczki prawdopodobnie spółka będzie mogła w przyszłości odwrócić co najmniej część dokonanego właśnie odpisu.

LPP zapewniła bowiem, że nie wycofuje się z Ukrainy – a trwające od początku rosyjskiej inwazji zamknięcie sklepów wynika z troski o bezpieczeństwo klientów i personelu.

BIZNES24 nie jest w stanie ocenić, czy centra handlowe w których znajdują się sklepy LPP zostały dotychczas naruszone w czasie inwazji Rosjan. Wśród publikowanych przez mieszkańców i władze Ukrainy filmów obrazujących zniszczenia spowodowane atakiem Rosjan zdjęcia centrów handlowych nie pojawiają się często.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

AKCJE LPP NAJTAŃSZE OD PRAWIE DWÓCH LAT. SPÓŁKA ZAPEWNIA, ŻE NIE WYCOFUJE SIĘ Z UKRAINY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

LPP definitywnie wycofuje się z Rosji. Zarząd największej rodzimej odzieżowej spółki podjął decyzję o sprzedaży należącej do grupy zarejestrowanej w Rosji spółki RE Trading...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Aleksandra Bluj jest gościem BIZNES24. W rozmowie z Natalią Gorzelnik opowiadała o różnicach między nowymi wskaźnikami, przedstawionymi do konsultacji w zastępstwie WIBORu.

ŚWIAT

Zdaniem polskiego rządu Komisja Europejska nie może pomagać Rosji w omijaniu sankcji. Chodzi o wytyczne KE budzącą kontrowersje interpretację tego, w jaki sposób kraje...

ŚWIAT

Ustawa Lend-Lease ułatwiająca wysyłanie sprzętu wojskowego i uzbrojenia do Ukrainy i państw z flanki wschodniej została podpisana przez Prezydenta USA Joe Bidena. Przepisy opierają...

%d bloggers like this: