Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

AKCJE LPP NAJDROŻSZE W HISTORII

Każdy, kto od wczoraj miał w swoim portfelu chociaż jedną akcję Grupy LPP, może liczyć dzisiaj na dodatkową pensję, ponieważ euforią zareagowali inwestorzy na wyniki spółki za 3 kwartał. Kurs rośnie o prawie 13 procent, a ceny akcji są najwyższe w historii i sięgnęły 15 800 zł.

AKCJE LPP NAJDROŻSZE W HISTORII
Źródło: LPP

Spółka wypracowała ponad 627 milionów złotych zysku netto w trzecim kwartale. Rok wcześniej było to niespełna 250 milionów złotych.
Przychody grupy wyniosły o prawie 4 mld zł więcej, co oznacza wzrost o 60 procent rok do roku. Ponad połowa przychodów III kwartale była wygenerowana za granicą. Taki wzrost spółka tłumaczy m. in. utrzymującym się powrotem klientów do sklepów stacjonarnych po okresie lockdownu. Duży udział we wzroście przychodów mają też zakupy online. W ciągu roku akcje firmy podrożały o 90 procent.

Spółka podała też, że celem na rok obrotowy 2022/23 są dwucyfrowe wzrosty sprzedaży online o 40 procent. Spółka zakłada też wzrost powierzchni handlowej o 1/4 w stosunku do roku ubiegłego. Grupa planuje otwarcie salonów wszystkich 5 marek LPP na Bałkanach.

O 16:30 gościem Biznes24 będzie wiceprezes Grupy LPP Przemysław Lutkiewicz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Jutro na rynku NewConnect zadebiutuje kolejna gamingowa spółka - Hydra Games. To już drugie podejście tego producenta gier do rynku giełdowego.

GPW

Mercator Medical miał w czwartym kwartale kw. 7,7 mln zł straty netto, wobec niespełna 349 mln zł zysku w poprzednim roku - szacuje spółka.

RYNKI

Polska Grupa Energetyczna planuje mega emisję akcji z której chce pozyskać aż 3 mld zł. Pozyskane pieniądze maja iść na m.in. na dekarbonizację oraz...

GPW

Tak czerwono w WIG20 nie było od dawna – we wtorek kilkanaście minut przed jedenastą niemal wszystkie spółki największego indeksu warszawskiej giełdy traciły wobec...