Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BANKI

AKCJE BNP POSZYBOWAŁY W GÓRĘ O 11.44%

O blisko 2 mld zł zwiększyła się dziś kapitalizacja giełdowego BNP Paribas Banku Polska. I to tylko w ostatnich 10 minutach piątkowej sesji, która przypomnijmy upłynęła pod znakiem trzech wiedźm oznaczających wygasanie kwartalnych kontraktów.

AKCJE BNP POSZYBOWAŁY W GÓRĘ O 11.44%
MONTREAL, CANADA - OCTOBER 4, 2018: BNP Paribas building and logo in Montreal. BNP Paribas is a French international banking group.

Po spokojnym otwarciu kurs akcji tego ósmego pod względem aktywów banku w Polsce, pod koniec sesji skoczył ze 100 do 112 zł, zamykając dzień wzrostem aż o prawie 11 i pół procent. – to najwyższy kurs w giełdowej historii tego banku. Relatywnie wysokie okazały się też obroty, które wyniosły ponad 26 mln zł.

Skąd to nagłe zainteresowanie inwestorów akcjami tego banku? Po dzisiejszej sesji akcje BNP Paribas Banku Polska wejdą w skład indeksu WIG-40 grupującego średnie spółki na GPW – zastąpią w nim producenta wyrobów hutniczych, Cognora.

Przypomnijmy że polski BNP jest częścią jednej z największych francuskich grup bankowych BNP Paribas.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSPORT

Jednym z głównych tematów na europejskich giełdach – obok amerykańskiej kampanii wyborczej jest kurs ikony tanich linii lotniczych. Ryanair znalazł się dzisiaj na imponującym...

DŁUG PUBLICZNY

Mocno rośnie zadłużenie w stosunku do PKB naszego kraju. I zdaniem ekonomistów będziemy zadłużać się coraz bardziej. CZYTAJ TEŻ: WIDMO WIBOROWEGO TSUNAMI NAD BANKAMI...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Mieszkanie we włoszech, albo dom we Włoszech. Jak bezpiecznie kupić nieruchomość nad Tybrem? Radzi Marcin Kwapiński, radca prawny, który jako polsko-włoski prawnik pomaga w...

INNE

Niewykluczone, że tarcze na pra zostaną z nami jeszcze w przyszłym roku. Rozmowy w tej sprawie zapowiedział Andrzej Domański, minister finansów.